Üst Manşet Geri Üst Manşet İleri
    Emre Güral Şehitleri unutmadı
    Eskişehirspor'u yok sayamazlar!
    Es Es'e sürpriz otopark desteği
    İşte güncel puan durumu

Buradasın: SPOR26.com » Eskişehir Basket Haberleri » "Zorluklara mazeret üretmedik"
 
"Zorluklara mazeret üretmedik"
Eskişehir Basket Genel Menajeri Derya Yannier, Sakarya galibiyetini ve Play-Off eşleşmesini değerlendirdi.
 

 Tarih 15.5.2018 - 13:10:04

Haber kaynağı: BasketfaulHaber etiketleri: 

Eskişehir Basket | "Zorluklara mazeret üretmedik"


Derya Yannier, “Selçuk Ernak ve ekibi bu sezon gerçekten önemli bir iş yaptılar. Alt ligden gelen iki takımın da ilk senesinde Play-Off’ta olması hem iki şehir, hem de Türk basketbolu için mutluluk verici olmalı. Maçın bizim için öncelikli önemi ise ilk senemizde ligi varabileceğimiz en üst noktada bitirmekti. Neredeyse tüm ikinci devreyi 5 yabancıyla, takımın lideri ve ana oyun kurucumuz olmadan oynadık. Bu süreçte kulüp olarak takviye yapmamayı ve elimizdeki imkânlarla devam etmeyi seçtik. Benim hayat görüşüm engeller karşısında bahane üretmeden çözüm yolu bulma yönünde. Bu anlamda yaklaşık 4 ay boyunca hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan çözüm odaklı çalışan başta koçumuz olmak üzere tüm teknik ekibe teşekkür ediyorum” diye konuştu.

"TOFAŞ serisinde iddiamız var"
Yannier, Play-Off eşleşmesi hakkında ise, “Ligimizin mevcut dinamiklerinde Fenerbahçe Doğuş’la eşleşmek tabii ki kimsenin öncelikli isteyeceği bir durum değildir. Fakat bu demek değildir ki Tofaş eşleşmesi bizim için kolay bir eşleşme. Öncelikle Tofaş organizasyonu kültürü ve yapısı itibariyle bizim çok önümüzde. Bu sene Genel Menajer Tolga Öngören ve Koç Orhun Ene önderliğinde belki de ligin en saygıdeğer çıkışını yaptılar. Bunu doğru yapılanmayla yaptıkları için de ben başarılarının tesadüfi olmadığını ve buralarda kalıcı olacaklarını düşünüyorum. Fakat bu eşleşmede ben Eskişehir Basket ailesinin de bir bütün olarak iddialı olacağından eminim. Tüm sezon gösterdiğimiz bütünlük ve enerjiyi bu seride sürdürebilirsek ortaya herkesin keyif alacağı 2, belki de 3 maç çıkacaktır” dedi.

"Yerlilerimiz çok iyi katkı verdi"
Yannier, Buğrahan Tuncer ile ilgili, “Buğrahan Tuncer konusunu tek başına ele almak doğru olmayacaktır. Birçok kısa oyuncumuzu sakatlık nedeniyle kullanamadığımız son 4 aylık dönemde Yunus Sonsırma, Dorukhan Engindeniz, Caner Erdeniz, Berkay Candan gibi kısa rotasyonundaki tüm Türk oyuncularımızın katkısı bizi ayakta tuttu. Yine Doğan Şenli de kalabalık olan uzun rotasyonuna rağmen kendi katkı alanını yaratarak bize ciddi direnç sağladı. Kendilerinin gelişimi açısından da bu fırsatı iyi değerlendirdiklerini düşünüyorum. Yine 2 günde bir oynayacağımız Play-Off maçlarında da Türk oyuncularımızın performansı bizim için çok değerli olacaktır” şeklinde konuştu.

"Buğrahan bir sene daha kalmalı"
Yannier, “Yunus ve Buğrahan bizim geçen senenin başında takıma dahil ettiğimiz ve gelişimlerini izlemekten son derece memnun olduğum iki oyuncu. Hatta Buğrahan için yine bizle beraber olduğu 4 sene öncesinden bu süreci başlatabiliriz. Hepimizin üst seviye Türk oyuncu izlemeye aç olduğu bu dönemde vitrinde olması onu bir adım öne çıkardı. Ama bence Buğra için esas test bundan sonrası olacaktır. Şu an sadece bizlerin senelerdir farkında olduğu potansiyeli tüm kamuoyu tarafından fark edildi. Bundan sonra atacağı adımlar kendisinin gerçek anlamda üst seviye bir oyuncu olup olamayacağını belirleyecek. Çoğu Türk oyuncumuz gibi kendisinin de bizle seneye kontratı var. Bizler için her zaman öncelik herkesin kariyeri açısından doğru yolda ilerlemesi. Buğra açısından da kararı kendisi verecek ve biz kulüp olarak arkasında olacağız. Fakat benim fikrim Buğra’nın Eskişehir’de ya da başka bir kulüpte en azından bir sene daha benzer bir rolde oynayarak tam anlamıyla oturaklı bir oyuncu haline gelmesi yönünde” dedi. 

   

Bu haber 1191kez okundu.
0 kişi sitede,  kişi de Facebook'ta yorumladı

  Yorumunuzu eklemek için tıklayınız 

  FACEBOOK YORUMLARI

  SİTE YORUMLARI

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

 Yorum ekle 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu

 ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI

  1-  Zafer_Eses26  10360
  2-  Bluesky  7636
  3-  EsTanerkale  4070
 
Sende yarışmaya katıl!  
reklam
 

 DİĞER HABERLER

 
 
 

 


İletişim

Künye
Reklam

Eskişehirspor   |    Amatör Spor   |   Diğer Sporlar   |   Fikstür&Puandurumu

 

Copyright © 2012-19 Spor26.com

Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. Spor26.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Spor26.com'da yer alan haberler ve maç tahminleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haber ve tahminlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.