Üst Manşet Geri Üst Manşet İleri
    CEZA ONANDI
    ELİF’İN BÜYÜK BAŞARISI
    BİR İLKE İMZA ATTILAR
    ARGE SEZONU AÇTI

Buradasın: SPOR26.com » Eskişehirspor Haberleri » Tribün liderlerinden çağrı
 
Tribün liderlerinden çağrı
Yeni sezon öncesi kulüp lisansını almak ve transfer tahtasını açmak için Es-Es’de yönetim büyük bir uğraş verirken şehirden ise beklenen maddi destek sağlanamıyor.
 

 Tarih 2.8.2018 - 00:57:48

Haber kaynağı: İstikbal


Tribün liderlerinden çağrı

Haber etiketleri: 

Eskişehirspor | Tribün liderlerinden çağrı


Tribün liderleri açıklama yaparak Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e Es-Es’e kaynak yaratması için çağrıda bulundu.

Eskişehirspor taraftarı maddi sıkıntı içinde olan ve lisans çıkaramayan yönetime destek arayışını sürdürüyor.

Es-Es’e mali açıdan destek sağlayabilmek adına oluşan Taraftar Komitesi ziyaretlerini sürdürürken, asıl şehrin ağabeyi olan Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e destek çağrısı yaptı.


“KARANLIK TABLO BEKLİYOR”
Murat Diri Avcı ve Büyükerşen’in bu işe el atmazsa Eskişehirspor’u karanlık bir tablo beklediğini belirterek “Eskişehirspor’un yaşadığı süreç ortada. Yapılması gereken belli. Eskişehirspor’un kulüp lisansı alabilmesi için 3-5 kişiden bahsediliyor ama yaklaşık 50 kişiden bir muvafakat alınması gerekiyor. Bunun içinde büyük bir maddi desteğe ihtiyaç var. Bizlerde bir komite oluşturduk şehrin artık bilinçlenmesini istedik. İnsanları transfer yapılıyor, şampiyonluğa oynayacağız diye havaya sokmaya çalışıyoruz.  O sene bu sene diyoruz ama şehiri bir türlü hareket ettiremiyoruz. Bu loca desteğinin daha da büyük bir kitleye ulaşması gerekiyor. Kim ne derse desin Nabi Avcı ve Yılmaz Büyükerşen bu işe el atmazsa Eskişehirspor’u karanlık bir tablo bekliyor. Artık küskünlüğü bir kenara bırakıp Eskişehirspor’un etrafında olmamız gerekiyor. Nabi Hocamız ve Yılmaz hocamız kulübe kalıcı gelirler getirmesini istiyoruz. Takım adının önüne isim hakkı veya stadyumun isim hakkını bir an önce çözülmesi gerekiyor. Bizler Eskişehirspor taraftarı olarak ‘Milli taraftar’ ünvanını aldık. Cumhurbaşkanımızın övgülerini aldık. Bütün şehrimiz, iş adamlarımız, yöneticilerimiz, seçilmişlerimiz bununla gururlanıyor ama böyle bir markanın yok olmasına göz yummamalarını istiyoruz. Nabi Avcı ve Yılmaz Büyükerşen’in bu işte ellerini taşın altına koymasını istiyoruz” dedi.


“GÖREV SİZE DÜŞÜYOR”
Erkan Koca ise Nabi hoca ve Yılmaz hocanın şehirde ağabeylik yapmasını isteyerek  “Biz taraftar komitesi olarak taraftarın bazında ne yapılması gerekiyorsa yapıyoruz kamuoyu karşısında gerçekleştiriyoruz. Eskişehir büyük bir şehir, Eskişehir’in markası Eskişehirspor. Fakat Eskişehir’de şöyle bir sorun var ve bir abi yok. Herkesi birlik beraberlik içinde toplayacak biri yok ve Eskişehir’in kanayan yarası Eskişehirspor. Göründüğü o ki belki liglere başlayamayacağız belki sezona başlayamayacağız ama hala 3-4 yıldan beri süre gelen ölü toprağı Eskişehir’in üstünde, Eskişehirspor ile ilgili serpilmiş durumda. Burada ağabeylik yapılması istenilen kişiler ağabeylik yapmadı. Buradan Nabi Hocama ve Yılmaz hocama diyorum bu görev size düşüyor. Eskişehir’de artık parti, rozet gözetmeden Eskişehir’in önde gelenlerini toplayalım. Eskişehirspor için bir şeyler yapalım diyoruz. Gerçekten taraftar olarak gücümüzü aşan rakamlar bunlar, tamam biz kapı kapı dolaşalım ama artık kulüpten yapılan açıklamaları görüyoruz rakamlar büyük rakamlar. Bu yüzden  bu rakamlar siyasilerin, seçilmişlerin ve projelerle bir şeyler yapması gerekenlerin işleridir. Buradan onları göreve davet ediyorum. Bizde taraftar olarak onlar ne görev verirse yapmaya hazırız” dedi.


“HEP BERABER KENETLENELİM”
Uğur Kürkçü ise “Eskişehirspor bu şehrin markası bu markanın layık olduğu yere ulaşabilmesi içinde sezona başlaması gerekiyor. Kulağımıza gelen büyük sıkıntıların olduğu lisans sürecinde eski alacakları bulunan oyuncuların imza verip muvafakat vermemesinden kaynaklı sıkıntı yaşadığımızı öğreniyoruz. Bunla ilgili taraftarlar olarak bir komite kurduk fakat bizim gücümüz belli. Bir kitleyi bir şehri harekete geçirmek adına başlamıştı bu hareketler. Şehrimizin ileri gelenleri atanmışları, iş adamları hep beraber kenetlenelim ve bu takımı Süper Lig’e çıkartalım” dedi.

   

Bu haber 1982kez okundu.
0 kişi sitede,  kişi de Facebook'ta yorumladı

  Yorumunuzu eklemek için tıklayınız 

  FACEBOOK YORUMLARI

  SİTE YORUMLARI

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

 Yorum ekle 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu

 ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI

  1-  Zafer_Eses26  10360
  2-  Bluesky  7636
  3-  EsTanerkale  4070
 
Sende yarışmaya katıl!  
reklam
 

 DİĞER HABERLER

BUĞRALI MİLLİLER İSVİÇRE’YE KAYBETTİ.

 

BUĞRALI MİLLİLER İSVİÇRE’YE KAYBETTİ.

 

DOSYALAR SIRADA

 

DOSYALAR SIRADA

 

“BAŞKA BİR HAZIRLIĞIMIZ VAR”

 

“BAŞKA BİR HAZIRLIĞIMIZ VAR”

 

MEHMET ÖZCAN’A MİLLİ DAVET

 

MEHMET ÖZCAN’A MİLLİ DAVET

 

LİSTESİNİ ŞEKİLLENDİRİYOR

 

LİSTESİNİ ŞEKİLLENDİRİYOR

 
 
 
 

 


İletişim

Künye
Reklam

Eskişehirspor   |    Amatör Spor   |   Diğer Sporlar   |   Fikstür&Puandurumu

 

Copyright © 2012-19 Spor26.com

Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. Spor26.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Spor26.com'da yer alan haberler ve maç tahminleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haber ve tahminlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.