Üst Manşet Geri Üst Manşet İleri
    Ümraniye cephesinden komik açıklama!
    Es Es'in stoperleri boş geçmiyor
    Eskişehirspor E-Spor'a adımını attı
    Cemali’den kötü haber

Buradasın: SPOR26.com » Eskişehirspor Haberleri » "Kulüp yönetimi politize olmuş"
 
"Kulüp yönetimi politize olmuş"
ES TV ekranlarında yayınlanan Vaziyet programına konuk olan Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt, Eskişehirspor yöneticilerini eleştirdi. Kurt, “Şu an yönetim kurulunun belki yarısı AKP’nin yöneticisi. Bu kadar politize olan bir kulüpte durup dururken bize küsmeleri gayet doğal” dedi.
 

 Tarih 12.4.2019 - 10:21:47

Haber kaynağı: Anadolu GazetesiHaber etiketleri: 

Eskişehirspor | "Kulüp yönetimi politize olmuş"


Gazeteciler Ali Baş ve Arif Anbar’ın sorduğu “Seçimlerden önce Eskişehirspor yöneticilerinden bazı kişiler sizin aleyhine bir şeyler söyledi. Tabii siz seçim bittikten sonra kurban edilmek üzere getirilen danayı Eskişehirspor’a bağışladınız. Size bir barış çubuğu mu uzattı Eskişehirspor yönetimi?” sorusunu Kurt şu şekilde cevapladı, “Biz Eskişehirspor’la küs değiliz. Onlar kendi kendilerine küs. Başka yerlere selam verdiler. Dolaysıyla bir çare arıyor olabilirler. Doğal. Niye doğal? Şu an yönetim kurulunun belki yarısı AKP’nin yöneticisi. Bu kadar politize olan bir kulüpte durup dururken bize küsmeleri gayet doğal…

​“Biz Eskişehirsporluyuz”

Yönetici kim olursa olsun. Kimse zannetmesin ki ben buradayım oluyor. Ali gider, Veli gelir biz Eskişehirsporluyuz. Eskişehirspor’a devam ederiz. Ama şu olmamalı. Yönetimdeyken en kral Es Es’li olan yönetimden düştükten sonra ‘bir daha maça gidersem’ diyorsa o arkadaşlar gözüme görünmesin. Şimdi göreceğiz. Burada yönetimde olup her gün bizim aleyhimize nutuk atan bir beyefendi yönetimden düştükten sonra stada, maçlara gelecek mi ben göreceğim. Bizim rahmetli Sezai Aksoy vardı. Belediye başkanıyken zorla kulüp başkanı yaptılar. O zaman o dediydi ben topu görsem kabak zannederim diye. Şimdi topu görünce kabak zannedecek adamları da yönetici yapmamak lazım. Eskişehirspor öyle küme düşüyor işte.”

“Özel bir iddiam yok”

Gazetecilerin sorduğu, “Eskişehirspor’a en çok destek veren maçlara giden siyasi isimlerden birisiniz. Taraftar çıksa örgütlense belediyeye yürüse Kazım Kurt’u başkan istiyoruz dese kabul eder misiniz?” sorusuna Kurt şöyle cevap verdi, “Kabul edemem çünkü yasal olarak kulüp başkanı olma şansımız yok. Benim öyle bir iddiam da yok. Eskiden oluyordu, yasayı değiştirdiler. Belediye başkanları profesyonel spor kulüplerine yardım edemez, yönetici olamaz. Bence doğru da bir şey yaptılar. O nedenle ben başkan olamam. Bana kimse gelmesin. Doğru hamleler yapsınlar. Eskişehir kongre üye sayısı kaç, kongreye gelen kişi kaç? Taraftar da buna bakmalı. Yani kongreye bile gelmeyen üyelerle yönelten bir Eskişehirspor küme düşmeye mahkum. Kongreye gelecek. Hiçbir zaman ilk toplantıda çoğunluk sağlanamıyor. Kaç kere kongre erteleniyor. Yönetici adayı yok. Yöneticiliğe talip olan insan yok. Heves, inanç kalmamış. Dolaysıyla ben Eskişehirspor’u seviyorum, Eskişehirspor’un içine özel bir iddiam yok. Yani yönetici olmak gibi bir derdim yok. Biz Eskişehirspor için tribünde de saha kenarında da destekçi olanlardan bağıranlardanız” dedi.

   

Bu haber 502kez okundu.
0 kişi sitede,  kişi de Facebook'ta yorumladı

  Yorumunuzu eklemek için tıklayınız 

  FACEBOOK YORUMLARI

  SİTE YORUMLARI

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

 Yorum ekle 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu

 ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI

  1-  Zafer_Eses26  10360
  2-  Bluesky  7636
  3-  EsTanerkale  4070
 
Sende yarışmaya katıl!  
reklam
 

 DİĞER HABERLER

U-17 sevindirdi, U19 ve U21'ler üzdü

 

U-17 sevindirdi, U19 ve U21'ler üzdü

 

Pinto krizi şimdilik aşıldı

 

Pinto krizi şimdilik aşıldı

 

Büyükerşen'e kulüpten yanıt

 

Büyükerşen'e kulüpten yanıt

 

Ümraniye cephesinden komik açıklama!

 

Ümraniye cephesinden komik açıklama!

 

Es Es'in stoperleri boş geçmiyor

 

Es Es'in stoperleri boş geçmiyor

 
 
 
 

 


İletişim

Künye
Reklam

Eskişehirspor   |    Amatör Spor   |   Diğer Sporlar   |   Fikstür&Puandurumu

 

Copyright © 2012-19 Spor26.com

Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. Spor26.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Spor26.com'da yer alan haberler ve maç tahminleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haber ve tahminlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.