Üst Manşet Geri Üst Manşet İleri
    ''İcra yoluyla kulübü kapatmak istiyorlar!''
    PFDK'dan Eskişehirspor kararı
    Murat Diri'den acı itiraf!
    Adana maçını o hakem yönetecek!

Buradasın: SPOR26.com » Eskişehirspor Haberleri » Büyükerşen'e kulüpten yanıt
 
Büyükerşen'e kulüpten yanıt
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in gündeme düşen bomba gibi açıklamalarından sonra Eskişehirspor Mali Asbaşkanı Mehmet Şimşek Twitter hesabından açıklamada bulundu.
 

 Tarih 21.4.2019 - 17:14:32

Haber kaynağı: Anadolu Gazetesi


Büyükerşen'e kulüpten yanıt

eskisehirilan.net   Güncel İlanlar
Haber etiketleri: 

Eskişehirspor | Büyükerşen'e kulüpten yanıt


Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in gündeme düşen bomba gibi açıklamalarından sonra Eskişehirspor Mali Asbaşkanı Mehmet Şimşek twitter hesabından açıklamada bulundu. Şimşek, “Hoca haklı. Eskişehirspor şirketleşmeli. Yönetim olarak gizlimiz saklımız yok. Büyükşehir'den bu işi bilen uzman kişiler gelsinler ve gerekli altyapı yazışmalarını sağlasınlar. Haziran'da Mali Genel Kurulumuz var. Hemen şirketleşelim. Yardımlarınızı bekliyorum başkanım” dedi.

Yılmaz Büyükerşen neler söylemişti?
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Meclis Toplantısı’nda Eskişehirspor hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Eski yöneticileri eleştiren Büyükerşen, “Eskişehirspor, dürüst yönetenlerin değil, birtakım yöneticilerin eline kalmıştır. Kulübü perişan edip kulübü ortada bıraktılar” dedi.


Kulübün dürüst yönetilmediğini savunan Büyükerşen şunları söyledi; “Son zamanlarda ne yazık ki Eskişehirspor, iş becerenlerin değil, dürüst yönetenlerin değil, atını dağdan atlatan birtakım yöneticilerin eline kalmıştır. Hesap sorulamaz hale gelmiştir. Bütün istekleri para, para, para olmuştur. Aldıkları parayı da carcur edip takımı perişan hale getirip, kulübü ortada bırakmışlardır”

"Onları çok iyi tanıyorsunuz "
Eski yöneticilere yüklenen Büyükerşen “Bunlar yönetici değil yok edicilerdir. İftira atmaktan çekinmezler. Siyasileri birbirine düşürmekten geri kalmazlar. Yalnız ben değil, Eskişehir’de kimde para varsa, Eskişehirspor’un rengine aşık olanlardan para isteyip, bütün paraları alıp kulübü perişan edip, kulübü ortada bıraktılar. Onları çok iyi tanıyorsunuz” dedi.

"Tek metelik vermediler "
“Eskişehirspor’da görev yapan yönetimlere akıl verdik” diyen Büyükerşen “Kenar mahallerde imara açılan yerler var, tarla sahipleriyle anlaşın, şehir merkezinde de olabilir. Gidin oralara size blok yapacağız deyin, o insanlarla konuşun dedik. Eskişehirspor yönetimine böyle müteahhitler de geldi. Satarsınız para kazanırsınız dedik, ama dernek statüsünde olmaz dedik. Benim bu fikrimi kendi işlerinde kullandılar” dedi.

Ankara’yı örnek gösterdi 
Ankara Belediyesi’nden örnek veren Büyükerşen, “Ankara belediyesinin yaptıklarını gördük. Bunlar yapılamaz. Evvela dernek statüsünden çıkmak lazım... Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe ile mi rekabet edeceksiniz? Dernek statüsü ile bu olmaz. Bu şekilde şampiyon olmak hayal... Önce şirket olacaksın. Şeffaf olacaksın” dedi.

"Yüksekten uçuyorlar" 

Göreve gelen yöneticilerin her zaman yüksekten uçtuğunu söyleyen Büyükerşen, “Hemen yönetime gelir gelmez şampiyon oluyoruz, hayalleri ile kimseyi kandırmasınlar. Zavallı genç çocukları kandırmayın. 3-4 yıllık planlar yapın, bu yıl şunları yapacağız, önümüzdeki yıl bu olacak... Planlı bir şekilde gidin. Kulüpte teknik adamlar dışında kulübe ticareti, işletmeyi, yönetmeyi bilenleri getirin” dedi.

   

Bu haber 3469kez okundu.
0 kişi sitede,  kişi de Facebook'ta yorumladı

  Yorumunuzu eklemek için tıklayınız 

  FACEBOOK YORUMLARI

  SİTE YORUMLARI

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

 Yorum ekle 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu

 ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI

  1-  Zafer_Eses26  10360
  2-  Bluesky  7636
  3-  EsTanerkale  4070
  4-  Es Es Kayra 26  3083
  5-  gökhan davran  1592
  6-  Burakcam26es  1015
  7-  Ugur26  955
  8-  hanebal26  735
  9-  Born to be Ultra  682
  10-  GürayYeldaarda26  670
 
Sende yarışmaya katıl!  
reklam
 

 DİĞER HABERLER

İşte haczin perde arkası!

 

İşte haczin perde arkası!

 

''İcra yoluyla kulübü kapatmak istiyorlar!''

 

''İcra yoluyla kulübü kapatmak istiyorlar!''

 

Eskişehirspor'a büyük şok!

 

Eskişehirspor'a büyük şok!

 

Taş kaynağın adresini verdi

 

Taş kaynağın adresini verdi

 

PFDK'dan Eskişehirspor kararı

 

PFDK'dan Eskişehirspor kararı

 
 
 
 

 


İletişim

Künye
Reklam

Eskişehirspor   |    Amatör Spor   |   Diğer Sporlar   |   Fikstür&Puandurumu

 

Copyright © 2012-19 Spor26.com

Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. Spor26.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Spor26.com'da yer alan haberler ve maç tahminleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haber ve tahminlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.