?st Man?et Geri ?st Man?et ?leri
    Tff'yi ziyaret ettiler
    Murat Diri :Taraftarımızın sayesinde
    Güven tazeledi
    Öncüspor durmuyorBuradasın: SPOR26.com Korona Virüs Haberleri | Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan ilaç müjdesi!
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan ilaç müjdesi!
Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı ile yaptığı toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu. Fahrettin Koca, Çin'de olumlu sonuç veren özel bir ilacı Türkiye'ye getirdiklerini ifade ederken yeri solunum cihazı üretimine geçileceğinin de müjdesini verdi.

 Tarih 23.03.2020 - 20:05:42 | Haber kaynağı: Fanatik

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan ilaç müjdesi!
Haber etiketleri: 

Korona Virüs | Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan ilaç müjdesi!


Sağlık Bakanlığı'nın Bilkent Yerleşkesi'nde saat 13.30'da başlayan toplantıda, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin Türkiye'de vaka sayının artması nedeniyle alınabilecek yeni tedbirler ve pozitif vakaların durumu ele alındı.

Bakan Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalar yaptı.

İşte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamaları: 

Şüphelilerin takibinde, tanı konan hastaların izolasyona alınmasında çok titiz davranıyoruz. Mücadelede çok ciddi bir deneyim kazandık, sonuçları daha hızlı öngürüyoruz. Olayları takip etmek yerine artık olasılıklara bakıyoruz.

"Evlatlarınızın sizin hayat tecrübesine ihtiyacı var"

Büyüklerimize seslenmek istiyorum. Onların virüsten etkilenmemeleri yolunda bizler sorumluluk sahibiyiz. Ailelerimizin ve bu toplumun sizlere ihtiyacı var. Evlatlarınızın sizin hayat tecrübesine ihtiyacı var. Bunları hasta iken yapamazsınız. Mümkün olduğu kadar az kayıp vermek, bu durumu birlikte atlatmak istiyoruz. Evden çıkmanız kısıtlandı, bu kurala uyun.

"Bünye olarak dirençleri zayıftı"

Kaybettiğimiz bütün hastalar ileri yaştaydı ve Covid-19’un yanında başka hastalıkları da bulunuyordu. Kaybettiğimiz 30 hastanın her biri ileri yaşlarda ve başka bazı hastalıkları da bulunuyordu. Bünye olarak dirençleri zayıftı.

"Kadromuza 32 bin personel ilave ediyoruz"

Koronavirüse karşı ortaya koyduğumuz dayanışmanın dünyada neredeyse örneği yok. Toplum ve iş alanlarında, birçok alanda gurur duyacağımız gerçekler var. İnsan kaynağımızın yeterliliği konusunda, kadromuza 32 bin personel ilave ediyoruz.

"Türkiye'nin ihtiyacı varken yurt dışına satılmayacak"

Sağlık çalışanlarımızın maske ve eldiven başta olmak üzere, yeterli malzemeden yoksun olduğu iddia ediliyor. Tüm hastanelerimize malzeme sağlanmaktadır ve devam edilecektir. Süreci suistimal eden maske üreticilerine katı yaptırımlar uygulandı. Tüm hastanelerimize maske ve eldiven sağlanmaktadır. Türkiye'de üretilen maskeler Türkiye'nin ihtiyacı varken yurt dışına satılmayacak.

"Çin'den 50 bin hızlı tarama kiti geldi"


Solunum cihazının seri üretimine başlıyoruz. Hem kendi ihtiyaçlarımızı, hem kaynaklarımızı kullanmış olacağız. Hızlı tarama kitini de devreye soktuk. Çin'den 50 bin hızlı tarama kiti geldi, perşembe 300 bin ilave hızlı tarama kiti daha gelecek. Bu sayı 1 milyona ulaşacak. Koronavirüse karşı aşı geliştirme çalışmalarında kurum ve kuruluşlara destek veriyoruz. 6 üniversite ve 1 merkeze çağrı yapıldı, ihtiyaçlarına göre bir kısıtlamaya gitmeden, hepsinin önünü açacak şekilde destek sağlanacak.

"İyileşen vakalarımız var"

Çin'de özel bir ilaçtan sonuç aldıkları iddiası ve yoğun bakım hastalarında 11-12 günden 4 güne düşürdüklerini bildiğimiz ilacı da Çin'den getirdik. Fabrikaya devlet el koymasına rağmen Çin'den getirebildik. İyileşen vakalarımız var. Önümüzdeki günlerde iyileşen vakalarımızı da açıklayacağız.

"Hayatını kaybeden 30 kişi, ileri yaş, bir alt hastalığı olan bir hasta grubu"

Sokağa çıkma konusunda, tek tek ama hep birlikte mücadele edilmesi gereken bir dönemdeyiz. Herkes kendi olağanüstü halini ilan edebilir. Bunu devletin ilan etmesi gerekmiyor. Hayatını kaybeden 30 kişi, ileri yaş, bir alt hastalığı olan bir hasta grubu. İlerleyen günlerde yaş aralığı da dahil olmak üzere, daha detaylı göstereceğiz. 50 ila 60 yaş arasında hayatını kaybeden 2 kişi var; geri kalanlar 61'in üzerinde.

Anında haberin olsun. Google News Eskişehirspor'a Abone Olmak için logoyu tıklayın google-news
   

Bu haber 650kez okundu.
0 kişi sitede, kişi de Facebook'ta yorumladı

  Yorumunuzu eklemek için tıklayınız 


  FACEBOOK YORUMLARI

  SİTE YORUMLARI

Henüz yorum yapılamış. İlk yorumu sen yap!

 Yorum ekle 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu

 BİLGİ YARIŞMASI

  1-  Zafer_Eses26  10360
  2-  Bluesky  7636
  3-  EsTanerkale  4070
  4-  Es Es Kayra 26  3083
  5-  gökhan davran  1592
  6-  Burakcam26es  1015
  7-  Ugur26  955
  8-  hanebal26  735
  9-  Born to be Ultra  682
  10-  GürayYeldaarda26  670
 
Sende yarışmaya katıl!  
reklam
 

 DİĞER HABERLER

 
 
 

 


İletişim

Künye
Reklam

Eskişehirspor   |    Amatör Spor   |   Diğer Sporlar   |   Fikstür&Puandurumu

 

Copyright © 2012-19 Spor26.com

Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. Spor26.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Spor26.com'da yer alan haberler ve maç tahminleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haber ve tahminlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.