?st Man?et Geri ?st Man?et ?leri
    Hayri Ülgen: "Kimse kusura bakmasın ama.."
    Parası ödendi! Boşa çıkması engellendi
    Kale için görev bekliyorlar
    İşte 18. haftanın programıBuradasın: SPOR26.com Eskişehirspor Haberleri | “Kimse benim kadar sevemez!”
 
“Kimse benim kadar sevemez!”
Eskişehirspor Kulübü kurucu üyelerinden ve eski başkanlarından Aydın Begiter, özel açıklamalar yaptı. Yönetimin genel kurul kararı almasını isteyen Begider, “Genel kurulda şehir bir araya gelmeli ve Eskişehirspor için yeni bir yol haritası çizmeli” dedi.

 Tarih 28.04.2020 - 04:59:35 | Haber kaynağı: esyenigün

“Kimse benim kadar sevemez!”
Haber etiketleri: 

Eskişehirspor | “Kimse benim kadar sevemez!”


Eskişehirspor kulübü kurucu üyelerinden ve eski başkanlarından Aydın Begiter, Es TV’ye konuştu.Siyah kırmızılı kulübün bugün içinde bulunduğu durumu Murat Dağtekin’e değerlendiren Begiter, “Maalesef Eskişehirspor son yıllarda yapılan hatalar yüzünden yok olmanın eşiğine geldi” dedi.

BORÇLAR YÖNETİMLERE MİRAS KALDI
Eskişehirspor’da yok olma sürecinin 2015-2016 sezonu sonunda süper ligden düşmesiyle birlikte başladığını aktaran Begiter, “Küme düştüğümüz için 100 milyon TL gelirden olduk. 45-50 futbolcu dosyası göreve gelen yönetimlere miras kaldı.

BATIRMAK İÇİN NE GEREKİRSE VAR
Son yıllarda transfer yasakları geldi, puan silmeler, borç bataklığı, bir kulübü boğmak için,yani batırmak için ne gerekiyorsa Eskişehirspor’un başına geldi.

UYARDIK AMA ANLATAMADIK
Mesut kardeşimizin (Mesut Hoşcan) bunu bilerek yaptığını sanmıyorum. Kasten yapmadı haşa öyle bir düşüncem şok. Bir ego taşıdı ben bilirim, ben yaparım diye. O kadar ikaz ettik anlatamadık.

ARKADAŞLAR UĞRAŞMAYA DEVAM EDİYOR
Sonunda bıraktı gitti ve diğer arkadaşlar uğraşmaya devam ediyor. Küme düştükten sonra bir sonraki sezon Göztepe final maçı ayrı bir talihsizlik oldu. Penaltıyı atabilseydik çok farklı olurdu.Olmadı başaramadık.

DOSYALAR GELMEYE BAŞLADI
Fakat eski yönetim zamanında gönderilen futbolcuların alacak dosyaları karara bağlandı ve yabancı oyuncuların dosyaları FIFIA tarafından gelmeye başladı. Son 4 sezonda 7 dönem transfer cezası, 21 puanın silinmesi var.

BU SEZON 3. LİGE DÜŞTÜK
Bu sezon 15 puan silindi. Taktımın artık ligde kalması imkansız. Bu sene nerede gittik dersek 2. Lig. Üstümüzde Süper lig ve 1. Lig var. Yani 3. Lig.Geçmişte de Eskişehirspor 3. Lige düştü ama o zaman borç yoktu. Transfer yasağı yoktu. Süper lige kadar çıkmıştık.

İYİ GİDİNCE TEHDİTLER BAŞLIYOR
Fakat şimdi durum çok farklı. Ödenemeyecek büyüklükte borç yükü. Her geçen gün yeni dosya geliyor. Bu sezon biraz iyi gitmeye başlayınca tehditler gelmeye başladı. Sonunda da küme düşmemize kadar neden olan cezalar alındı.

TEHLİKE BİTMİYOR
En büyük tehlike ise bu sezon elimizdeki mevcut kadroyu tutamamak. Sözleşmesi biten oyuncuları menajerler rahat bırakmayacak. Aylardır para alamayan oyuncular var. Yarın parayı veren kulüp olursa gidebilirler. Kimse bu oyunculara neden gittin diyemez.

AMATÖRE GİDEN YOL
Ayrı bir konu ise kesinleşen 2 dönem transfer cezası var. Bu kadroyu korusak bile, 2. Ligden çıkmamız kolay değil. Açıkça söylemek gerekirse dilim varmıyor söylemeye ama, bir Sakarya, bir Kocaeli, bir Mersin İdmanyurdu, Gaziantep gibi amatör kadar giden bir yol var. Bu dosyalar ve borç olduğu sürece.

NANKÖRLÜK YAPMAM
Bu beni çok üzüyor. Eskişehirspor manevi evladım gibi. 60 yılında oğlum doğdu, 64 yılında kızım,1965 de ise Eskişehirspor doğdu.Üçüncü evladım gibidir. Çok güzel günler yaşadık. Aydın Begider’i Begiter yapan Eskişehirspor Kulübüdür. Nankörlük yapamam. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de maddi manevi elimden geldiğince destek olmaya hazırım.

BU BORÇLARI KAPATACAK KİMSE YOK
Fakat öyle bir duruma geldik ki, birkaç kişinin parasıyla kurtulamayacak bir duruma geldik. Bugün para olsa 190 milyon borç 40-50 milyona kapanır. Bunun içinde çok farklı şeylerin olması lazım. Böyle bir para ve bu borçları kapatacak kimse yok” dedi.

SİYASİLER DESTEK OLMALI
Eskişehirspor’un şehirde yaşanan siyasi çekilmeler yüzünden de kaybettiğini sözlerine ekleyen Begiter, “Biz yaşanmadan bazı tedbirler alınmalı dedik. Geçtiğimiz günlerde eleştirildim. Bu kulüp stadyumuna sponsor bulamadı, isim sponsorluğu bulunamadı. Eğer 7-8’er milyon alınabilseydi, çok farklı olurdu. Eskişehirspor büyük camia. Eskişehir’de bunu yapabilecek firmalar vardı. Maalesef siyasiler destek olmadı.

SİYASİ BASKI GEREKİYOR
Eskişehirspor’a ciddi sponsorluklar yapacak insanlar vardı ve halen de var. Şahısların veya yönetimlerinüstlenmesiyle Eskişehirspor kurtulamaz. Siyasi baskı olması lazımdı. Diğer kulüpler siyasi baskıyla destek aldı.Eskişehir maalesef bukonuda şansız.Siyasi çekişmelerin arasında kalan bir şehir ve kulübümüz var” dedi.

YUMURTLAYAN TAVUĞU KESİYORLAR
Son yıllarda Eskişehirspor’u yaşatmamak için uğraşanlar olduğunu ve bu yüzden kulübün yok olmanın eşiğine geldiğini de sözlerine ekleyen Begiter, “Alacaklı bazı futbolcular ve avukatlar yumurtlayan tavuğu kesmek istiyorlar. Bu kulüp yaşarsa alacaklarını alabilirler. Eğer bu kulüp yok olursa o zaman yumurtadan olacaklar.

CEZADAN KURTULAMAYIZ
Takım bir yerden para bulur öder diye arka arkaya dosya gönderiliyor. 47 dosya var. Bunlardan 8-9’u FIFA’dan kesinleşen cezalı dosyalar. Parasını ödesen bile cezadan kurtulamayız. Artık iş işten geçti. Kulüp tükendi ve bu yüzden alacaklılar paralarını alamayacak. Bunu da hak ettiler. Çünkü kulübün yaşamasına izin vermediler.” 

B PLANININ AYIP TARAFI YOK
Eskişehirspor’un bu süreçten sonra kendisine yeni bir yol haritası çizmesi gerektiğini ve geçtiğimiz aylarda gündeme getirdiği B Planı ve bu yüzden aldığı eleştirilere de cevap veren Begiter, “Eskişehirspor Kulübü yok olmanın eşiğine getirildi. Bu günleri yaşayacağımızı herkes gibi biliyordum. Yarınları da tahmin etmeye gerek yok. Ben B planı demiştim. Bunun ayıp tarafı yok. Üzülecek tarafı yok. Anadolu Üniversitesi ile konuşulabilir. Mevcut futbolcular amatöre dönerek bu takım alınabilir. Anadolu Üniversitesi ile birleşilmesi lazım. Sayın rektörle konuşulması lazım. Kendisi yapıcı biri. Anlayış gösterir.

BU ŞEKİLDE DİRİLİRİZ
Şimdi Bal liginden başlanması gerekiyor. İsim bulunur, bir şekil ayarlanır. Bunu üzülerek söylüyorum.  Keşke böyle bir şey olmazsa. Arma ve forma dirilecekse bu şekilde dirilirsin.

BAKIN NEREYE GİDİYORUZ?
Oturduğun yerden birbirimize yeteriz, küllerimizden doğarız, 3 düşelim amatöre düşelim. Kendimize yeteriz diye bir şey yok. Bakın nereye gidiyoruz.Ben bunu söyledim diye yine kızanlar olacak. Gerçekleri değiştiremezsin. Borçlar duruyor. Dosyalar sırada, Durum ortada.

KAÇINILMAZ SON
Eskişehirspor için kaçınılmaz bir son var. Eskişehirspor’un düştüğü gerçeği ortada. Bu süreçte yapacağımız şey mevcut kadroya sahip çıkmak. Artık başka şehirden takım almak yok. Eskişehir’den bir takımla yola çıkmak gerekiyor.

KÜLLERİMİZDEN BU ŞEKİLDE DOĞARIZ
Geçmişte Eskişehir’in kadrosu Akademidendi. Tarih tekerrürden ibaret. Rektöre durumu iyi anlatım, Anadolu Üniversitesi ile yola çıkmaktan başka çare yok. Küllerimizden doğacaksak işte böyle doğabiliriz. Ayrı bir ruhla yola çıkılmalı. 56 yıl sonra Üniversiteden yeni bir takımla yola çıkılmalı.

TARAFTARI DAĞITMADAN ÇÖZÜM BULUNMALI
Bunu söylemek kolay değil. Hele benim için. Bu kulübün kurucu üyesi ve eski başkanıyım. Beni kahreden en önemli şey taraftarımız. Bugün 3-4 bin kişiye maç oynayan takımlar var. Biz nerede olursak olalım 10 binden fazla taraftarla oynarız. Hele biraz yükselelim 20 bin kişi oluruz. Buna üzülüyorum.

5 YILDA SÜPER LİGE ÇIKARIZ
Türkiye de söyle bir taraftar bana göre yok. Çektikleri cefaya rağmen yılmayan bir gücümüz var. Taraftarı dağıtmadan yönetimler yeni bir program oluşturup 4-5 yıl içinde tekrar süper lige çıkılabilir.

GENİŞLETİLMİŞ BİR KONGRE YAPILMALI
Eskişehirspor yönetiminin genel kurul kararı alması, burada seçilmişler, atanmışlar, oda başkanları rektörlerin katılacağı bir toplantı yapılması gerekiyor. Eskişehirspor için yeni bir reçete, yeni bir yol haritası hazırlanmalı. Ben bunu organize etmeye hazırım. Böyle bir formülle, yeni bir ruhla üniversiteden ikinci bir Eskişehirspor’u yaratalım.

SENİN BENİM DEMEMLE OLMAZ
Eskişehirspor’un kaderinin belli olacağı bir toplantı olmalı. Kimse bundan kaçmamalı. Para istemiyoruz, akıl fikir istiyoruz diye özel bir komisyon kurularak kongre yapılmalı. Genel kurul kararı esas olan. Senin benim dememle bir şey olmaz.Şehir bir araya gelip B Planını nasıl uygulayacağımızı tartışmalı.

KİMSE BENİM KADAR SEVEMEZ
Bazıları kızacaktır ama kimse Eskişehirspor’u benim kadar sevemez. 55 yıldır yaptıklarım ortada. Aydın Begiter’in halen maddi manevi Eskişehirspor’a borcu vardır. Gereken neyse yapmaya devam ederim. Şehrin artık ortak bir karar alması lazım. Benim görüşüm bunlar. Başkasının da görüşüne saygı duyarım. Allah’ın güzellikleri üstümüzde olsun.”
 

Anında haberin olsun. Google News Eskişehirspor'a Abone Olmak için logoyu tıklayın google-news
   

Bu haber 1861kez okundu.
0 kişi sitede, kişi de Facebook'ta yorumladı

  Yorumunuzu eklemek için tıklayınız 


  FACEBOOK YORUMLARI

  SİTE YORUMLARI

Henüz yorum yapılamış. İlk yorumu sen yap!

 Yorum ekle 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu

 BİLGİ YARIŞMASI

  1-  Zafer_Eses26  10360
  2-  Bluesky  7636
  3-  EsTanerkale  4070
  4-  Es Es Kayra 26  3083
  5-  gökhan davran  1592
  6-  Burakcam26es  1015
  7-  Ugur26  955
  8-  hanebal26  735
  9-  Born to be Ultra  682
  10-  GürayYeldaarda26  670
 
Sende yarışmaya katıl!  
reklam
 

 DİĞER HABERLER

Teknik kadro maç sonu ne dedi?

 

Teknik kadro maç sonu ne dedi?

 

Hayri Ülgen:

 

Hayri Ülgen: "Kimse kusura bakmasın ama.."

 

Eskişehirspor 0 - 0 Ankaraspor

 

Eskişehirspor 0 - 0 Ankaraspor

 

Ankaraspor maçından kareler

 

Ankaraspor maçından kareler

 

Eskişehirspor'da yasak kalkıyor!

 

Eskişehirspor'da yasak kalkıyor!

 
 
 
 

 


İletişim

Künye
Reklam

Eskişehirspor   |    Amatör Spor   |   Diğer Sporlar   |   Fikstür&Puandurumu

 

Copyright © 2012-19 Spor26.com

Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. Spor26.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Spor26.com'da yer alan haberler ve maç tahminleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haber ve tahminlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.