?st Man?et Geri ?st Man?et ?leri
    Murat Diri :Taraftarımızın sayesinde
    Güven tazeledi
    Öncüspor durmuyor
    Ufuk Cıbırlar ayrıldıBuradasın: SPOR26.com Diğer Haberler Haberleri | Karete sınıfını çevirdi
 
Karete sınıfını çevirdi
Karate Antrenörü Arzu Kabal, Türkiye’de ilk korona virüs vakalarının görülmeye başlamasından itibaren alınan tedbirler kapsamında, bulaş riskini azaltmak için öğrencileriyle yüz yüze eğitime ara verdi. 6-15 yaş grubuna antrenörlük yapan Kabal, öğrencilerinin antrenmansız kalmaması için eğitimlerine çevrimiçi görüntülü konuşma yoluyla devam etti.

 Tarih 15.09.2020 - 19:09:47 | Haber kaynağı: İstikbal

Karete sınıfını çevirdi
Haber etiketleri: 

Diğer Haberler | Karete sınıfını çevirdiKorona virüs salgınının ilk dönemlerinde çevrimiçi görüntülü arama ile eğitim veren Karate Antrenörü Arzu Kabal, şimdi Eskişehir’de bir parkta yaptığı açık hava antrenmanlarında öğrencileriyle buluşuyor.

 Uzun süredir çevrimiçi eğitim veren Kabal, yeni normale geçişle birlikte yüz yüze derslerine tekrar başlama kararı aldı. Salgından korunmak için önlemler eşliğinde öğrencileriyle antrenmanlarına devam eden Arzu Kabal, Eskişehir’deki Dede Korkut Parkı’nın bir bölümünde eğitim veriyor. Açık havada olmanın öğrencileri açısından hem daha sağlıklı hem de daha keyifli olduğunu vurgulayan Kabal, diğer çocukları da spora teşvik ettiklerini söyledi.
TEMAS OLMUYOR

Kabal “Çocuklarımız gerilemesin diye çalışmalarımızı sürdürdük. Antrenman öncesinde çocukların ateşlerini ölçüyoruz. Velilerimizin izin belgeleri var ve çocuklarını kendileri getirip burada bekliyor. Temassız bir şekilde komite ve kata çalışmalarını bireysel olarak çalışıyorlar. İkili çalışmalarımız yok. Kata çalışıyoruz” diye konuştu. Pandemi öncesinde spor salonunda antrenman yaparken koşu çalışması gerçekleştiremediklerini belirten Kabal “Normalde spor salonunda olmuyordu ama burada koşabiliyoruz. Böylelikle kondisyonumuzu açabiliyoruz. Temiz hava alıyoruz ve çevrede bulunan diğer çocuklara örnek oluyoruz. Açık havada antrenman yapmak avantaj oldu” dedi.

KASIM AYINDA OLABİLİR

Kabal “Şu süreç hepimiz için sıkıntılı ama inşallah kısa bir sürede atlatırız. Spor salonlarımıza döneriz ve açık havada da antrenmanlarımız sürdürürüz. Kasım ayında bir Uluslararası Karate Federasyonu (IFK) Şampiyonası var ve ona hazırlanıyoruz. Normalde Mart ayındaydı ama pandemiden dolayı iptal oldu. İki öğrencim ile birlikte katılacağız” ifadelerini kullandı. Daha önce milli takıma seçilen ve iki Avrupa şampiyonluğu bulunan sporculardan Esmanur Sönmez “Çevrimiçi çok etkili olmuyordu ama açık hava antrenmanlarımız başladı. Hedefim dünya şampiyonu olmak ve adımı dünyaya duyurmak. İyi hazırlanabiliyorum. Evde çalışıyorum ve arkadaşlarımla çalışıyorum” dedi. 

Anında haberin olsun. Google News Eskişehirspor'a Abone Olmak için logoyu tıklayın google-news
   

Bu haber 123kez okundu.
0 kişi sitede, kişi de Facebook'ta yorumladı

  Yorumunuzu eklemek için tıklayınız 


  FACEBOOK YORUMLARI

  SİTE YORUMLARI

Henüz yorum yapılamış. İlk yorumu sen yap!

 Yorum ekle 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu

 BİLGİ YARIŞMASI

  1-  Zafer_Eses26  10360
  2-  Bluesky  7636
  3-  EsTanerkale  4070
  4-  Es Es Kayra 26  3083
  5-  gökhan davran  1592
  6-  Burakcam26es  1015
  7-  Ugur26  955
  8-  hanebal26  735
  9-  Born to be Ultra  682
  10-  GürayYeldaarda26  670
 
Sende yarışmaya katıl!  
reklam
 

 DİĞER HABERLER

Güven tazeledi

 

Güven tazeledi

 

Öncüspor durmuyor

 

Öncüspor durmuyor

 

Ufuk Cıbırlar ayrıldı

 

Ufuk Cıbırlar ayrıldı

 

Hentbolda ligler ertelenecek mi ?

 

Hentbolda ligler ertelenecek mi ?

 

Karate'nin yeni yüzleri

 

Karate'nin yeni yüzleri

 
 
 
 

 


İletişim

Künye
Reklam

Eskişehirspor   |    Amatör Spor   |   Diğer Sporlar   |   Fikstür&Puandurumu

 

Copyright © 2012-19 Spor26.com

Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. Spor26.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Spor26.com'da yer alan haberler ve maç tahminleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haber ve tahminlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.