?st Man?et Geri ?st Man?et ?leri
    4. ödemesi de tamam!
    İstanbulspor maçında neler yaşandı?
    Eskişehirspor’dan localar için teşekkür
    Estü’den Eskişehirspor destekBuradasın: SPOR26.com Eskişehirspor Haberleri | “Eskişehirspor şampiyon olacaktır!”
 
“Eskişehirspor şampiyon olacaktır!”
Eskişehirspor'un tecrübeli oyuncusu Onur Bayramoğlu ekibimizden Can Bedel'e konuştu ve Eskişehirspor'un ileride şampiyon olabilecek bir kulüp olduğu söyledi.

 Tarih 26.09.2020 - 09:56:39 | Haber kaynağı: vuvuzelaspor

“Eskişehirspor şampiyon olacaktır!”
Haber etiketleri: 

Eskişehirspor | “Eskişehirspor şampiyon olacaktır!”


Eskişehirspor'un tecrübeli oyuncusu Onur Bayramoğlu, geçmişte Beşiktaş'taki döneminden, altyapıdaki sorunlara ve Eskişehirspor'un geleceğine kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. 

Onur Bayramoğlu'nun açıklamaları şu şekilde: 

Beşiktaş'a 19 yaşında transfer oldum. 1 sene önce amatörken direkt Beşiktaş'a gitmişim gibi bir durum olmuştu. O süreci çok hızlandırdı. Belki o dönem daha yavaş geçirebilirdi. Belki önce daha alt seviye bir takıma gittikten sonra İstanbul takımlarına geçiş olabilirdi. Orada bir tecrübe eksikliği oldu. Bir de elbette o tarz bir teklif insana hayatında bir kere gelir diye düşünüyorsunuz. İnsan da o açıdan bakıyor. Etrafındaki insanların da yönlendirmesinde kalıyorsun. 19 yaşındasın ve çok tecrüben yok dolayısıyla onların tecrübelerinden faydalanmaya çalışıyorsun. Sonrasında da Beşiktaş'ta ilk senemde bir sakatlığım vardı ve hiç oynayamadım. Sonraki sene süre almaya başladım fakat sakatlıklar çok etkiledi. Amatörken bize haftada 5 maç oynatıyorlardı. U15, U16 vs bütün amatör lig dahil oynuyorduk ve hepsi kötü sahalardaydı. O zamanlardan kalan sakatlıklar yaş ilerledikçe ortaya çıkmaya başladı. Sonrasında da bir şike süreci yaşadık ki o da beni çok etkiledi. Çünkü hocam Tayfur Havutçu'ydu. Gitmek istediği yer Eskişehirspor'du ve menajerime de Eskişehir'den başka yere gitmek istemediğimi söylemiştim. Eskişehirspor'un teknik direktörü de Bülent Uygun'du. Bir gün önce yüz yüze görüştüğüm, telefonla görüştüğüm kişileri ertesi gün kelepçeli görmek şok yaratmıştı. Yapabilecek hiçbir şey yoktu. Nasıl yaşayacağımıız bilmiyorduk. Genel olarak o dönemde akıl danışabileceğim, sağlam güvenebileceğim bir insan bulmakta zorlandım. Yanlış yönlendirmeler, yanlış tercihler Beşiktaş'ta kalamamamı etkiledi. 

EĞİTİM GERÇEKTEN ŞART

Hep denir, Cem Yılmaz da şakasını yapıyor hatta ama eğitim gerçekten şart. Çünkü İstanbul farklı bir yer, farklı bir ortam. Sadece İstanbul değil, Süper Lig seviyesi farklı bir yer. Şimdi amatörden yetişen bir çocuk zamanında bu bilgiyi, birikimi almazsa o seviyeye çıktığı zaman afallıyor. Ben o açıdan şanslıydım Eskişehir kozmopolit bir şehir. Her şekilde insan var. O şekilde gelişebiliyorsun ama bu ortamlara girmeyen de futbolcu olabiliyor. Aslında bir yerde de bu futbolcu da bitiyor. zamanında kendini geliştirmeye vakit ayırırsan faydasını görüyorsun. Sadece futbol olarak değil, kafa olarak geliştirmelisin. Bu şekilde ileride karşılaşacağın engellere hazırlıklı olup, onları aşabilirsin. Bu da eğitimle olacak bir şey. 

ESKİŞEHİR KADAR TAKIMINA SAHİP ÇIKAN ŞEHİR YOK 

Eskişehir'de futbol oynamak bir ayrıcalık benim için. Sadece şahsım için değil. Bütün futbolcular böyle düşünüyor. Burada şu anda şartlar olumsuz durumda. Maddi sıkıntılar var. Bunlar tam olarak aşılabilecek mi, aşılamayacak mı bir güvensizlik var ama buna rağmen insanlar buraya gelmeye can atıyor. Burası gerçekten bir futbol şehri. Burada oynamak o açıdan bir farklılık. İnsanlar biraz daha eğitimli olduğu için futbol açısından da daha rahat anlaşabiliyorsunuz. Daha üst düzeyde konuşabiliyorsunuz. Bu da futbolcu olarak bizi sevindiriyor. Bence burada olmak farklı. Başka takımlarda da oynadım ama bu kadar takımını sahiplenen başka bir şehir yok. 

LİGDE KALMAYI İSTİYORUZ

Ligde kalmayı istiyoruz. Takımın durumu ortada. Transfer yasağımız var ve her an puan silme cezası da gelebilir. İki insanın dudağının arasında duruyor bu ve insanı, camiayı geren bir şey. Biz de ligde kalmak için elimizden geleni yapıyoruz. Altından kalmak zor bir şey ama Eskişehirspor devrim yapmış bir takım. Çok büyük başarıları olan bir takım. Zamanında bunu yapanlar da Eskişehirli'ydi ve biz de Eskişehirliyiz. Bunu yapabiliriz diye düşünüyorum. Biz bunu başarırsak ki ben inanıyorum başaracağımıza, şehir olarak başaracağız. Keşke koronavirüs olmasaydı. Çünkü taraftar bize çok büyük bir güç veriyor. Taraftar olduğu zaman +1 puan ile çıkıyoruz her zaman. Taraftar karşı takımın üzerinde büyük bir baskı kuruyordu. Biz yine de elimizden geleni yapacağız. 

KÜME DÜŞMENİN KALDIRILMASI DOĞRUYDU 

Bence küme düşmenin çok daha önceden kaldırılması gerekiyordu. Kesinlikle doğru karardı. Ülke olarak maddi açıdan sıkıntılı bir süreçteyiz. Bu da futbola da yansıyor. Böyle bir ortamda da küme düşmenin olması birçok takımı bitme noktasına getirecekti. Bu da herkesi etkileyecekti. Bence orada doğru bir karar alındı. Önemli olan bundan sonra ne yapılacak ben onu merak ediyorum. Normal hayata dönüş nasıl olacak orası çok büyük bir soru işareti. İnşallah bir an önce düzelir her şey. 

KORONAVİRÜS TESTİNİN MALİYETİ ÇOK CİDDİ BOYUTTA

Koronavirüs testinin maliyeti çok ciddi boyutlarda. Benim bildiğim 30 bin TL civarı bir maliyeti var her hafta. Tabii bu TFF'den gelen yazıya göre de takımın kendisinin karşılaması gerekiyor. Burada yaklaşık 400-500 kişinin her hafta testi yapılıyor. Bu da ciddi bir maliyet. Alt liglerde bunu karşılamak mümkün değil. Süper Lig'de bile takımlar sıkıntı yaşarken alt liglerde bunun karşılanmasını beklemek sürdürülebir bir çözüm değil. Madem böyle bir zorunluluk var o zorunluluğun TFF tarafından karşılanması gerekiyor bence. 14 kişi maça çıkma zorunluluğu var mesela bu çok saçma. O takımın bel bağladığı insanlar olabiliyor. O adam hasta olsa ve o hafta oynamasa bütün kader değişecek. 

Saha içinde hiç aklınıza bile koronavirüs gelmiyor ama saha dışında korkuyorsunuz. Benim çocuğum var, eşim hamile, evde yaşlılarımız var. Sadece yaşlılar olmasa bile ciğer hastalığı olan insanlar var. Bunun da ciğere zarar veren bir hastalık olduğu belli. Benim de tek korkum onlar. Yoksa biz sporcular iyi çalıştığımız, kuvettli olduğumuz için bunu ayakta atlatacağız. Belki hiç sempton göstermeyeceğiz ama çevremizdeki insanlar için korkuyorum. Kimseyle de görüşmüyoruz o yüzden. Evden işe, işten eve gidiyoruz. İçinden çıkılmaz bir durum açıkçası. 

METEHAN ALTUNBAŞ VE MEHMET ÖZCAN ÇOK DAHA İYİ YERLERE GELECEKLER 

Mehmet Özcan iki sezondur kendini baya gösterdi. Çocuk gerçekten iyi. Top kapma konusunda, sezgilerinde, ayağa kısa oynama konusunda gayet iyi. Kendini geliştirebileceği de çok nokta var hepimiz gibi. Mehmet de kendini geliştirecektir. Benim inancım tam. Keza Metehan Altunbaş da öyle. Bizden çok çabuk gitti açıkçası. Fiziği çok çabuk gelişti ve Avusturya'da iyi bir antrenmanla çok farklı yerlere gelebilecek bir oyuncu. Metehan'ın şu anda Avusturya'da olması benim gözümde çok büyük bir başarı değil çünkü daha iyi yerlere gelişebileceğini biliyorum. 

ESKİŞEHİRSPOR ŞAMPİYON OLACAKTIR

Eskişehirspor ileride şampiyon olacaktır. Korkulan deplasman olmaktan ileride şampiyonluğa oynayacak bir noktaya gelecektir. O potansiyel var burada. Bu potansiyeli ortaya çıkaracak mentalite gerekiyordu ki o da uygulanmaya başladı benim gözümde. Biraz sabredersek sinirlenmeden, öfkelenmeden sadece olayı çözmeye çalışırsak bu çok farklı bir noktaya gidecektir. Şehir destek verirse camia olarak çok iyi yerlere geleceğiz.  

TARAFTARDAN SABIR İSTİYORUM

Önümüzdeki maçlarda bu ligde kalmak için bütün her şeyimizi ortaya koyacağız. Taraftardan istenecek, verilecek bir mesaj yok. Çünkü zaten onlar gereken her şeyi layıkıyla yapıyorlar. Sadece benim son dönemdeki duruma göre bir değerlendirmem olabilir. İnsanlar biraz konuşmaktan ziyade icraat yapmalı. Herkes bir ideal peşinde. Herkes bir şeylerin iyi olmasını istiyor. Çok güzel, hak veriyorum ama bunların olması için sabır gerekiyor. Çünkü şu anki şartlar belli ve bir anda hiçbir şey olmuyor. Taraftardan isteğim sadece sabır. Bu takım oturacak ve oturduğunda da çok iyi işler yapacak. Takım oturana kadar biraz sabır istiyorum sadece. Bu da makul bir istek diye düşünüyorum. 

Anında haberin olsun. Google News Eskişehirspor'a Abone Olmak için logoyu tıklayın google-news
   

Bu haber 1831kez okundu.
0 kişi sitede, kişi de Facebook'ta yorumladı

  Yorumunuzu eklemek için tıklayınız 


  FACEBOOK YORUMLARI

  SİTE YORUMLARI

Henüz yorum yapılamış. İlk yorumu sen yap!

 Yorum ekle 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu

 BİLGİ YARIŞMASI

  1-  Zafer_Eses26  10360
  2-  Bluesky  7636
  3-  EsTanerkale  4070
  4-  Es Es Kayra 26  3083
  5-  gökhan davran  1592
  6-  Burakcam26es  1015
  7-  Ugur26  955
  8-  hanebal26  735
  9-  Born to be Ultra  682
  10-  GürayYeldaarda26  670
 
Sende yarışmaya katıl!  
reklam
 

 DİĞER HABERLER

4. ödemesi de tamam!

 

4. ödemesi de tamam!

 

Akgören suskunluğunu bozdu!

 

Akgören suskunluğunu bozdu!

 

Mustafa Özer Es Es’e rakip oldu

 

Mustafa Özer Es Es’e rakip oldu

 

O isim PFDK’ya sevk edilsi

 

O isim PFDK’ya sevk edilsi

 

İlhan Var bu şansı iyi değerlendirmeli

 

İlhan Var bu şansı iyi değerlendirmeli

 
 
 
 

 


İletişim

Künye
Reklam

Eskişehirspor   |    Amatör Spor   |   Diğer Sporlar   |   Fikstür&Puandurumu

 

Copyright © 2012-19 Spor26.com

Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. Spor26.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Spor26.com'da yer alan haberler ve maç tahminleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haber ve tahminlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.