Üst Manşet Geri Üst Manşet İleri
    Osman Taş: Zoru severim
    ZİRVEYE 3 ORTAK
    UZUN CÜMLELER KURACAK
    MEVLÜT TEŞEKKÜR ETTİ

Buradasın: SPOR26.com » Eskişehirspor Haberleri » Bu kadar zor mu?
 
Bu kadar zor mu?
Spor26 yazarlarından Tamer Kiraz'ın köşe yazısı...
 

 Tarih 25.10.2015 - 14:57:24

Haber kaynağı: http://www.spor26.com/


Bu kadar zor mu?

Haber etiketleri: 

Eskişehirspor | Bu kadar zor mu?


Alttaki tabloda 2 farklı yönetim ve yaptıklarının eseri olan sıralama mevcut.

Her iki yönetimde de bulunan isimler aynı ama rütbeleri farklı eksik olan bir kaç kişi var ama eksik olan yalnızca kişi sayısı ile kalmadığı gibi sıralama gibi başarı ve sonuç odaklı çalışmaların farkları da apaçık ortada.
Çamur at izi kalsın mantığı ile yapılmış olan bazı kirli oyunların sonucunda Türkiye de bir şike davası sonucu sonunda çoğu kulüp gibi Eskişehirspor da zarar gördü.
Sonuç olarak Şike davasında adı geçen kulüp ve o şikeye maruz kalan şahıslar mahkeme kararı ile aklandılar beraat ettiler.
Gelelim ondan sonra ne oldu ya
Bazı kulüpler UEFA ya gönderilmedi bazı kulüpler de onların yerine UEFA ya gittiler ama sonuç olarak giden de çok şey kaybetti gitmeyende.
Bazı kulüplerde zorunlu yönetim değişiklikleri yapıldı. Bazıları durumu iyileştirirken bazıları dibe oturttu kulüplerini.
Eskişehirspor bu süreçte çok yara aldı. Adı karışmadığı halde şahısların yaptığı söylenen ama sonradan mahkeme kararı ile beraat edenlerin yüzünden bu hallere düşürüldü. 
Kulübün başına yeni seçilenler seçilmişlerle beraber bu tarihi kulübe zarar verdiler ve vermeye de devam etmekteler.
Çözüm ne olacaktı pekala;
Kan değişikliği lazım ama bu kulüpte eksik olan işini yapamayan hocamı, futbolcular mı yoksa yöneticiler mi gidecekti.
Geçen sezonu alttaki rakiplerin puan kaybı ile lige zar zor tutunan bir ekip olarak Eskişehirspor yeni sezona elinde kalan ve yönetimce virüs olarak lanse edilenlerin gönderilmesi satılması ile başlatılan operasyonlar ile ilk hatayı yapmışlar ve aldıkları milletin arka bahçesindeki çürükleri toparlayarak onları bu takıma getirerek ikinci büyük hatayı arkasından yaparak, takımın bu hale gelmesinde büyük pay sahibi olmuşlardır.
Yönetime geldikten beri altyapıyı eleştirenlerle uğraşan ekip, aslında haksız olduklarını görüp de o altyapıdakilerden başlayan bir temizliği giderek o bunun adamı bu şunun adamı demeden eskiden alt yapıda büyük başarılara az paralarla çok iş yapanları tekrar geri alsalardı. Çok paralarla başta onca zaman hiç bir iş yapmayanları zamanında gönderselerdi inanın şu anda belki de bu durumda olmazdık nedenleri çok açık altyapı taze kan üretmedi. Gelen kanlar uyum sağlamadı. Uzaklarda aranan taze kanlar aslında bir kuş uçumu yakınlarda bulunamadı bu arada hem kan kaybı hem de para kaybı hızla sürdü. Panik halinde yeni krediler alınıp günü kurtarma çabası içinde gaflete düşenler kulübü daha ok borç batağına ittirdiklerinin ne zaman farkına varacaklar. Sonra taraftar isyan edip YÖNETİM İSTİFA diye bağırınca işi gücü bırakıp bu insanların peşine adamlar görevlendirip tehditler savurmaya başladılar onları araştıracaklarına kendi işlerini yapsalardı zaten ne onbinlerce insan onlara isyan edecekti nede bu durumda olacaklardı. Hoca değişikliğinin de faydasının olmayacağını yazdığımızda bile inatla hala bu eleştirileri yapanları tehdit edenler aslında aynaya bakıp belki de gerçek suçluları görmek işlerine gelmedi. Artık bu gemi karaya oturmuş durumda ve idareciler işi eline yüzüne bulaştırdılar çekip gitmesi gerekenlerin kendileri olduklarını anladıklarında daha beter olurmuyuz sorusunun da cevabını verellim evet daha beter oluruz. Artık gidin olmayacak sizlerle ve ekibinizle.

   

Bu haber 25691kez okundu.
1 kişi sitede,  kişi de Facebook'ta yorumladı

  Yorumunuzu eklemek için tıklayınız 

  FACEBOOK YORUMLARI

  SİTE YORUMLARI

 hakan diyor ki;

25.10.2015 17:49:20 

      mesut şu an dostlarıyla keyif yapıyor bir yerlerde gözlerimle gördüm oldukçada iyi. yönetim kurulından 4 taneside fener maçını izlemek için istanbuldalar. artık ne diyebilirizki? biz farklı takımımı tutuyoruz yoksa ortada bir sorun yokmu?saygılar

Cevapla

Sayfa  

 Yorum ekle 

 Bu Yazara Ait Diğer Yazılar

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu

 ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI

  1-  Zafer_Eses26  10360
  2-  Bluesky  7636
  3-  EsTanerkale  4070
 
Sende yarışmaya katıl!  
reklam
 

 DİĞER HABERLER

SIKI GÜVENLİK VARDI

 

SIKI GÜVENLİK VARDI

 

“BU TABLO YAKIŞMIYOR”

 

“BU TABLO YAKIŞMIYOR”

 

ES-ES’İN DEĞİŞMEYEN KADERİ

 

ES-ES’İN DEĞİŞMEYEN KADERİ

 

“LİSTEMİZ HAZIR”

 

“LİSTEMİZ HAZIR”

 

“GÖREVİMİZİ TAMAMLADIK”

 

“GÖREVİMİZİ TAMAMLADIK”

 
 
 
 

 


İletişim

Künye
Reklam

Eskişehirspor   |    Amatör Spor   |   Diğer Sporlar   |   Fikstür&Puandurumu

 

Copyright © 2012-19 Spor26.com

Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. Spor26.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Spor26.com'da yer alan haberler ve maç tahminleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haber ve tahminlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.