Üst Manşet Geri Üst Manşet İleri
    Onlar oynadı, Es Es kazandı
    Bunun adı rezalet! Diri sert konuştu
    Vural: Ulu çınar yok olacak
    Es Es'e ilk yarıda büyük şok! Sakatlandı...

Buradasın: SPOR26.com » Eskişehirspor Haberleri » Ünal Hoşcan'ı mahkemeye verdi
 
Ünal Hoşcan'ı mahkemeye verdi
Başkan Ünal, faiz ödemekten borcu ödeyemediklerini vurgularken eski başkan Mesut Hoşcan’ı mahkemeye verdiğini de belirtti .
 
 Bu haberi paylaş

 Tarih 17.6.2017 - 21:45:38

Haber kaynağı: Yenigün


Ünal Hoşcan'ı mahkemeye verdi

Haber etiketleri: 

Eskişehirspor | Ünal Hoşcan'ı mahkemeye verdi


Olağan Mali Genel Kurul’da konuşan Eskişehirspor Kulüp Başkanı Halil Ünal şu ifadeleri kullandı; “Layık olduğumuz hedef Süper Lig’e yükselmek, UEFA’da oynamak ve lig şampiyonu olmak. Ama olmadı ciddi emek verdik çok üzüldük. Olağanüstü bir sezon yaşadık. O transferler nasıl yapıldı. Bir ben bir Allah bilir.Şimdi ilk 6’ya girecek bir kadro var elimizde. Kamil’in sözleşmesini uzatamadık. Haklı olarak bizden ayrıldı. Kendisi Süper Lig oyuncusudur. Hakkımız helal olsun. Oda hakkını helal etti ve ayrıldık.

Kuruş kuruş açıklayacağız 
1965’ten bu yana kuruş kuruş gelirleri giderleri açıklayacağız. Resmi sitemizden ilerleyen günlerde yayınlayacağız. Şimdi yayınlayamadık çünkü yetişmedi. Ligler yeni bitti ve hala hesaplamalar yapılıyor. Önümüzdeki gün yapılacak olan kongrede her şeyi kuruş kuruş açıklayacağız ve yayınlayacağız.

Hoşcan’ı mahkemeye verdim 
İftiralar atıldı dava ettiniz ne oldu aklandım da geldim. Mesut Hoşcan bize, kulübü 92 milyon borçla verdik dedi. 131 milyon TL borç çıktı. Ne yapacağız şimdi? Bu zamana kadar mahkeme kelimesini ağızıma almadım. Ama bende Mesut Hoşcan’ı mahkemeye verdim. Bütün hesaplar Mesut Hoşcan hesabında. Kulüp hesabına kuruş para gelmemiş. Geçen yıl 30 milyon dolar geliri olan kulübü düşürdünüz. Şimdi 2 milyon dolar gelirlerimiz var.Bu takımın şampiyon olmamasına sevinmiş gibi gazetelere ilan vermek Eskişehirspor’u üzmüştür.

Ağzımıza almayalım böyle adamı 
Kamil, Kaan, Murat Uçar ve Meye’ninparalarını ben yatırdım diyor Mesut Hoşcan. Hayır! o paraları biz yatırdık. Hepsinin dekontuvar. Mesut Hoşcan falan..Ağızımıza almayalım böyle bir adamı. Takımı küme düşür, hayallerimizin içinden geç git sonra git gazetelere ilan ver.Bu kulübün hayallerinin içinden geçtin. Yeter artık sus.

Kongrede olmalarını isterdim 
Gönlüm sayın bakanımız, milletvekillerimiz, diğer belediye başkanlarımız, oda başkanlarının bu kongrede olmalarını isterdi… Biz zaten daha önce her şeyi açıklamıştık. Transfer yasağının kalkması için belirtilen rakamlar ortada. Bunlar ödenmeyecek borçlar değil. Hepsi ödenir. Borcu olan kişilerle anlaşılır ortak yol bulunur.

Bu faiz canımıza yetti 
29 milyon TL bu kulübün Aktif Banka borcu vardır. Passolig gelirleri, maç hasılatlarımız ve TFF tüm gelirleri temlik edilmiştir.  Halk faktöringden 20 milyon kredi çekilmiş. Buda temlik karşılığı çekilmiş.  Bu borç 14 milyona düşmüştür.      Halk faktöründeki borcun faizi 14 milyon. Halk Bank’ın müdürüyle konuştum bu faiz canımıza yetti dedim. Faiz ödemekten borcu ödeyemedik. Faiz ödemekten kurtulacağız inşallah. Aktif Bank’ta ise bunu ne yazık ki yapamıyoruz.

Büyük fedakarlıklar 
Bir çıksaydık bu borçların hepsini kapatacaktık. 30 milyon dolar para gelecekti. Ama olmadı. Son topta yenildik çıkamadık. Çıksaydık halimiz böyle olur muydu? Personelimiz gönüllü çalıştı. Maaş ödenemedi. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Büyük fedakarlıklar gösterildi. Yeni sezonda bunu düzene sokabiliriz. Biz nerdeyse geçen sene mucizeyi gerçekleştirecektik. Ama direkten döndük.

Söylemlerle iş yapamayız 
Hocamızın dediği gibi Eskişehirspor Kulübü A.Ş olabilir. Bir dernek şirketleşiyor ise geçmişten gelen alacak ve borçlar tamamı bu şirkete devir olur. Bu kanun maddesidir. Bu şartlar halinde dernek olabiliriz. Ne faydası var? Eğer Büyükerşen hocamınkafasındaki şuysa yapalım;Anonim şirketi kurun Büyükşehir Belediyeside hisse alsın ortak olsun. Yoksa siz derneği kurun ben paralı bir adam bulurum düşüncesi mi var. 

Söylemlerle iş yapamayız. Kurtlar sofrası 
Bu lig kurtlar sofrası. Herkesin başkanı var bakanı var. Herkesin bir şeyi var. Borçları yok mu hepsinin var. Bu ligde kümede kalalım hedefiyle başarı gelmez. Mutlak şampiyon olmamız gerekiyordu. Keşke birisi çıkıp 2-3 milyon TL destek verseydi de bu sıkıntıyı yaşamasaydık. Bir kuruş gelmiyor. Kulübün tüm gelirleri temlikli. Başarısızolduk. Eğer Antalya’dan kupayla dönseydik başarılı olacaktım. Ondan genel kurul kararı aldım. Eğer kulübü Süper Lig’e çıkartacak birisi çıkarsa ağızımı açmam desteğimi veririm. Ama kulübü sahipsiz asla bırakmam.

Böyle Eskişehirsporluluk olur mu? 
Yeni stadyumun yanında 15 bin metrekare bir yer var. Burayı Eskişehirspor’a kiralamak üzere Ankara’ya gittim. Gençlik Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy ile birlikte gittik. Bakan söz verdi. Gençlik Spor İl Başkanı onayı verdi. Beyefendi bize olumsuz yazı verdi. Böyle Eskişehirsporluluk olur mu? Eskişehirspor’un yanında olmayan il müdürü olur mu? Herkesi aştık aştık ama bir il müdürünü maalesef aşamadık.

Herkesi göreve çağırıyoruz 
Sayın bakanımızı, milletvekillerimizi, belediyelerimiz, odalarımız, taraftarlarımızı göreve çağırıyorum. Hepiniz hazır olacaksınız ve bu işi başaracağız. Bu olur bunda bir şey yok. Herkesin borcu var. Geçmişe sallamak olmaz. Halil-Mesut kavgasından herkes sıkıldı bende sıkıldım yeter artık. Artık geleceğe bakabilir. Bu kulüp taraftar yasağını kaldırmazsa bile ilk 6’ya girer herkese de kafa tutar. Ama bize yakışmaz. Stadyum ismi hakkını iyi değerlendirirsek kulübün borcu ortadan kalkar.”

   

Bu haber 4861kez okundu.
0 kişi sitede,  kişi de Facebook'ta yorumladı

  Yorumunuzu eklemek için tıklayınız 

  FACEBOOK YORUMLARI

  SİTE YORUMLARI

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

 Yorum ekle 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
reklam
 

 DİĞER HABERLER

Gebzespor 3.Lig biletini Eskişehir'de aldı

 

Gebzespor 3.Lig biletini Eskişehir'de aldı

 

Onlar oynadı, Es Es kazandı

 

Onlar oynadı, Es Es kazandı

 

Bunun adı rezalet! Diri sert konuştu

 

Bunun adı rezalet! Diri sert konuştu

 

 

"Rakip bizden su istedi"

 

Gaziantepspor 1 - 4 Eskişehirspor

 

Gaziantepspor 1 - 4 Eskişehirspor

 
 
 
 

 


İletişim

Künye
Reklam

Eskişehirspor   |    Amatör Spor   |   Diğer Sporlar   |   Fikstür&Puandurumu

 

Copyright © 2012-17 Spor26.com

Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. Spor26.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Spor26.com'da yer alan haberler ve maç tahminleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haber ve tahminlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.