Üst Manşet Geri Üst Manşet İleri
    Rusya'da tribünler cıvıl cıvıl
    Eskişehirspor'dan şiddete tepki
    Buğrahan için resmi açıklama
    “Her şeyime haciz geldi”

Buradasın: SPOR26.com » Eskişehirspor Haberleri » Ünal ve Hoşcan için kötü haber
 
Ünal ve Hoşcan için kötü haber
Başkan Sinan Özeçoğlu Eskişehirspor yönetimi, mali tabloların araştırılması için bağımsız denetim firmasıyla anlaştı. Son 6 sezonun (Halil Ünal-Mesut Hoşcan dönemleri) hesapları tek tek incelenecek
 
 Bu haberi paylaş

 Tarih 8.8.2017 - 22:54:58

Haber kaynağı: Anadolu Gazetesi


Ünal ve Hoşcan için kötü haber

Haber etiketleri: 

Eskişehirspor | Ünal ve Hoşcan için kötü haber


17 Haziran’da yapılan Mali Genel Kurul’da kulübün borcu 116 milyon TL olarak açıklanmıştı. 13 Temmuz’da göreve gelen yeni yönetim yapılan ilk incelemelerde 165 milyon TL’lik bir borç yüküyle karşılaştı. Bunun üzerine harekete geçen Eskişehirspor yönetimi, bağımsız denetim kurulu tarafından tüm hesapları inceletme kararı aldı.
 
Çok sıkı denetleniyor 
13 Temmuz yapılan son Genel Kurul’da eski başkan Nebi Hatipoğlu ve iktidar parti yöneticileri tarafından kulübün hesaplarının incelenmesi yönünde gelen talepleri de göz önüne alan Başkan Özeçoğlu, İstanbul’da görev yapan bağımsız bir denetim şirketi anlaştı. Firma, geçen hafta Salı gününden itibaren hesapları kılcal damarlarına kadar incelemeye aldı.
 
Hoşcan döneminde yapılmıştı
2013’teki kongreyi kazanan Mesut, geçmişe dönük olarak Halil Ünal dönemini bağımsız denetim şirketine inceletmişti. Ünal da ikinci kez göreve geldiğinde ise aynı şekilde o da Hoşcan dönemini inceletmişti. Raporları birbirlerine karşı koz olarak kullanan her iki başkan da, raporları kamuoyu ile paylaşacaklarını söylemelerine rağmen, hesapları kamuoyuna açıklamamamıştı.  
 
Eski raporlara ulaşılamadı
Bağımsız denetim firmasının Eskişehirspor kulübünde yaptığı incelemeler sonuna, Halil Ünal ve Mesut Hoşcan döneminde kulübün parasıyla görevlendirilen ve denetim şirketince yapılan incelemelerinin raporlarına ulaşılamadığı ve bu raporların eski başkanlarda olduğu öğrenildi. O raporlar olsaydı en azından az da olsa geçmiş ile ilgili daha sağlıklı bilgiye ulaşılacaktı.
 
Raporun açıklanması bekleniyor 
Şimdi gözler kayyum sürecinde göreve gelen ve ateşten gömlek giyerek bugüne kadar hiçbir destek görmede kulübü ayakta tutmaya çalışan Sinan Özeçoğlu’nda. Üç hafta sonra kulübün son altı yıla dönük hesapların ayrıntılı raporunu teslim alacak Başkan Özeçoğlu’nun, bunu kamuoyu ile paylaşıp, paylaşmayacağı merak ediliyor. Camia raporun açıklanmasını istiyor.

   

Bu haber 4762kez okundu.
0 kişi sitede,  kişi de Facebook'ta yorumladı

  Yorumunuzu eklemek için tıklayınız 

  FACEBOOK YORUMLARI

  SİTE YORUMLARI

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

 Yorum ekle 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
reklam
 

 DİĞER HABERLER

İşte Eses’in transfer adayları

 

İşte Eses’in transfer adayları

 

Amaç puan sildirmemek

 

Amaç puan sildirmemek

 

Eskişehirspor'dan şiddete tepki

 

Eskişehirspor'dan şiddete tepki

 

İlk hedef teknik adam

 

İlk hedef teknik adam

 

Android uygulamamız yayında!

 

Android uygulamamız yayında!

 
 
 
 

 


İletişim

Künye
Reklam

Eskişehirspor   |    Amatör Spor   |   Diğer Sporlar   |   Fikstür&Puandurumu

 

Copyright © 2012-17 Spor26.com

Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. Spor26.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Spor26.com'da yer alan haberler ve maç tahminleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haber ve tahminlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.