Üst Manşet Geri Üst Manşet İleri
    Sissoko ülkesine döndü
    Adanaspor maçı Ceylan'ın
    İşte kritik maçların tarihleri
    Ünlü'nün kongre talebi oldu mu?

Buradasın: SPOR26.com » Amatör Futbol Haberleri » Büyükşehir'den amatörlere destek
 
Büyükşehir'den amatörlere destek
2013 yılından bu yana amatör spor kulüplerine nakdi yardım desteğinde bulunan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bu yılda 69 spor kulübüne maddi yardımda bulundu.
 

 Tarih 29.9.2017 - 18:33:04

Haber kaynağı: Anadolu Gazetesi


Büyükşehir'den amatörlere destek

Haber etiketleri: 

Amatör Futbol | Büyükşehir'den amatörlere destek


Amatör sporları desteklemeye devam eden Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi amatör spor dallarında faaliyet gösteren 69 amatör spor kulübüne maddi yardım yaptı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in yanı sıra Genel Sekreter Engin Çakmak, Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen, Spor Daire Başkanı Neşet Arduç, EASKF Başkanı Sadri Atam, TÜFAD Başkanı Ahmet Bingöl ile amatör spor kulüp yetkilileri hazır bulundu.

Yasalar çerçevesinde destek
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yaptığı konuşmada amatör spor kulüplerine seslenerek “İşte Eskişehirspor’un geleceği burada” dedi. Başkan Büyükerşen konuşmasına şöyle devam etti; “Belediyemizin görevlerinden biri de amatör spor kulüplerine yardımda bulunmak. Belediyemizin gelirleri çerçevesinde sizlere yardımlarda bulunmaya çalışıyoruz. Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora teşvik ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Belediye yasaları çerçevesinde destek vermeye devam edeceğiz.”

Atam teşekkür etti
Konuşmasına devam eden Büykerşen,“Sizlere yardım yapıyoruz ancak sizin emeklerinizi, sizin gayretlerinizi karşılayabildiğimizi söyleyemem. Yasalar el verdiği ölçüde sizlere yardım yapmaya çalışıyoruz. Gencecik çocuklarla uğraşıyorsunuz. Gönül ister ki hepsi birer yıldız olsunlar. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” Başkan Yılmaz Büyükerşen tüm amatör spor kulüplerine yeni sezonda başarılar diledi. EASKF Başkanı Sadri Atam ise spora ve sporcuya verdikleri katkılarından dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

“Desteğin artmasını ümit ediyorum”
Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri adına konuşan EASKF Başkanı Sadri Atam şu ifadeleri kullandı; “Her başımız sıkıştığında Büyükşehir Belediyesi Spor Dairesi’ne koşuyoruz. Bizlere yaptığınız desteklerden ötürü çok teşekkür ediyorum. Zor şartlarda ayakta durmaya çalışıyoruz. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza spor yaptırmaya, onları geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz, iyi eğitim vermeye çalışıyoruz. Bize desteklerin artarak devam edeceğini ümit ediyorum.”

“Tesislerimiz yetersiz  ”
Atam konuşmasında tesis yetersizliği üzerinde durarak; “Bizim sorunlarımızdan birisi de saha sorunu. Merkezde 5 saha var. Osmangazi’deki sahanın alt yapısı yapıldı. Oraya güzel bir tesis kazandırılabilirse orası bizim birçok yükümüzü üzerimizden alacak. Yılda bin 500 civarında müsabaka oynatıyoruz. Şu anki sahalarımızın birkaç tanesi spor yapmaya futbol oynamaya elverişli değil. Hasan Doğan Sahası’na şu an müsabaka veremiyoruz. Zemini çok kötü. Çok büyük tesis ihtiyacımız var. Merkezde olması bizim birçok yükümüzü alacak. Osmangazi’nin bitirilmesi çok iyi olacak” dedi.

   

Bu haber 1015kez okundu.
0 kişi sitede,  kişi de Facebook'ta yorumladı

  Yorumunuzu eklemek için tıklayınız 

  FACEBOOK YORUMLARI

  SİTE YORUMLARI

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

 Yorum ekle 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu

 ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI

  1-  Bluesky  7636
  2-  EsTanerkale  4070
  3-  Es Es Kayra 26  3083
 
Sende yarışmaya katıl!  
reklam
 

 DİĞER HABERLER

 
 
 

 


İletişim

Künye
Reklam

Eskişehirspor   |    Amatör Spor   |   Diğer Sporlar   |   Fikstür&Puandurumu

 

Copyright © 2012-19 Spor26.com

Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. Spor26.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Spor26.com'da yer alan haberler ve maç tahminleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haber ve tahminlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.