Üst Manşet Geri Üst Manşet İleri
    Diri: "Müsaade etmeyeceğiz"
    Tarık Çamdal'dan şok talep
    Es Es pazara sabitlendi
    Mutfak masraflarına taraftar el attı

Buradasın: SPOR26.com » Eskişehirspor Haberleri » ''Cebimizden 17 milyon ödedik''
 
''Cebimizden 17 milyon ödedik''
Başkan Sinan Özeçoğlu 4 aylık dönem içinde yönetim olarak özveri içinde çalıştıklarını belirtti. Özeçoğlu “Benim ve yönetim kurulundaki üye arkadaşlarımızın cebinden kulübümüze aktarılan miktar 17 milyon liradır arkadaşlar...” dedi...
 

 Tarih 7.11.2017 - 15:31:09

Haber kaynağı: 2Eylül


''Cebimizden 17 milyon ödedik''

Haber etiketleri: 

Eskişehirspor | ''Cebimizden 17 milyon ödedik''


Kulüp Başkanı Sinan Özeçoğlu göreve geldikleri günden itibaren yaptıklarını da anlattı. Özeçoğlu şu ifadelere yer verdi“Hepinizin bildiği gibi, 2016-2017 sezonundan hemen sonra, iki defa olağanüstü seçimli genel kurul yapıldı. Kulübümüzün yönetimine kayyum atanma tehlikesi olduğu için ben ve arkadaşlarım, özveri göstererek görevi kabul ettik…”

ŞEFFAFLIKTAN TAVİZ VERMEDİK 
“İşbaşına gelmeden hemen önce ve geldikten sonra camiamıza ve taraftarımıza bir tek konuda söz verdik… Eskişehirspor’umuzu yönetirken “her zaman şeffaf, her zaman açık olacağız” dedik. Sizler bu sözü bizim dışımızda da birçok kez duymuştunuz, ancak görevi yürüttüğümüz dört ay boyunca gördünüz ki, şeffaf yönetim anlayışından bir kez olsun taviz vermedik…”

GERİ ADIM ATMADIK
“Zaman zaman “Her şeyi bu kadar açık açık konuşmak kulübe zarar veriyor” eleştirilerini duysak da tavrımızdan hiçbir zaman geri adım atmadık… Gönül verdiğimiz kulübümüzün zor durumda olduğunu biliyor, tek çıkış yolunun her konunun açık açık konuşulması olduğunu da görüyorduk. Bugün de öyle olacak. Sizlere her şeyi açık açık anlatmak için bir araya gelmiş durumdayız…”

TRANSFER YASAĞI GELDİ
“Biliyorsunuz ki, daha mazbatamızı almadan FİFA tarafından konulmuş ve kesinleşmiş transfer yasağı kongreden bir gün sonra TFF tarafından uygulandı. Transfer yasağı gelince, yönetim kurulu olarak büyük bir muhasebenin içine girdik. İstifa edip etmemeyi uzun süre tartıştık, ancak o gün bıraksaydık, Eskişehirspor tarihinin en kötü günlerini yaşayabilir, takım kuramama tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirdi. Her türlü zorluğu göze alarak görevde kalmaya karar verdik”

MARKA İSİMLE ANLAŞTIK 
“Bu süreçte, başka bir takım ile transfer sözleşmesi imzalamayan tüm futbolcular ile yeniden sözleşme imzalandık ve takımda tuttuk. Boffin, Kamil Ahmet Çörekçi ve Murat Uçar tüm uğraşlarımıza rağmen geri dönmedi. Transfer yasağına rağmen, Sergen Yalçın gibi marka bir isimle anlaştık.Bir yandan takım kurmaya çalışırken, bir yandan da Kulübümüzün kronikleşmiş sorunlarıyla uğraştık. Personel maaşları, futbolcu alacakları, tesisin çalışır hale getirilmesi ve temel ihtiyaçları Temmuz 2017 dönemi itibari ile karşılandı”

İMZA VERMEDİLER 
Özeçoğlu“Mayıs ayında kulübümüze tebliğ edilen ve ağustos ayında tamamlanması gereken lisans işlemleri Ağustos 2017’den sonra başlattığımız çalışma ile tamamlandı. Kulüp lisans başvurusu için 117 imza toplandı, ancak Emre Güral, Gekas, Ertuğrul Sağlam ve Berkay Cumhur Dabanlı’dan imza alınamadığı için Kulübümüz maalesef lisans başvurusunu tamamlayamadı ve 3 puan silme cezası ile karşı karşıya kaldık… “dedi…

YÜCEL İLDİZ’LE EL SIKIŞTIK
“Puan silme cezası gelince, Sergen Yalçın’ın kendi isteğiyle görevini bırakmasının ardından, Eskişehirspor’a yön verecek Türkiye’nin en kariyerli hocalarından biri olan Yücel İldiz ile anlaştık.
 Bu arada, geçen sezon oynanan final müsabakasında yaşanan olaylar sebebi ile başlatılan soruşturmada mağdur olan taraftar ve aileleri için gerekli hukuki ve finansal destekle mağduriyetleri giderdik”

ALTYAPI YAPILANDI
“Kulübümüzün geleceğini de düşünerek, altyapıda yeniden yapılanmaya gittik. Taraftarın da katkısı ile altyapı binası ve sahası yenilenmesi için çalışma başlatıldı. Altyapı sahası ve tesisleri için toplam 300 bin lira harcandı. Bu miktarın, 112 bin199 lirası bağıştı. Kalan tutar Eskişehirspor tarafından karşılandı…”

160 BİN LİRA DEPLASMANA
“Eskişehirspor’umuzun deplasman giderleri için de şehrimizin esnaflarıyla işbirliği içine girdik. Bu sezon gidilen 4 deplasmanın giderlerinin 80 bin lirası esnafımız, geri kalan 160 bin liralık bölüm, yönetim kurulu üyelerimiz tarafından karşılandı. Bu deplasmanların içerisinde U-17, U-19 ve U-21 takımlarımızın masrafları da yer alıyor…”

KASAYA 1 MİLYON GİRDİ
“Bütün bu sorunları çözerken, bir yandan da kulübümüzün mevcut kaynaklarıyla ‘asla’ çözülemeyecek borç yükünü azaltmak için siyasi liderle, iş adamlarıyla, şehrin ileri gelenleriyle, tüm belediye başkanlarıyla defalarca görüşmeler yapıldı… Yönetimde olduğumuz dört aylık süre boyunca, Eskişehirspor Kulübü’nün kasasına giren miktar 1 milyon liradır. Ancak, benim ve yönetim kurulundaki üye arkadaşlarımızın cebinden Kulübümüze aktarılan miktar 17 milyon liradır arkadaşlar…”

OTELLER PARASINI NAKİT İSTEDİ
“Eskişehirspor’umuza kaynak arayışı için yaptığımız görüşmelerde gördük ki, kulübümüz maalesef, güvenirliğini ve şeffaflığını kaybetmişti. Gittiğimiz her kapıdan elimiz boş döndük. Siyasetçi ve işadamları, daha önce yapılan yardımlar ile verilen desteklerin nereye gittiğini bilmediği için artık yardım yapmak istemiyor. Kredibilitemiz o kadar düşmüş ki, gittiğimiz deplasmanda otele girişimizi ancak nakit ödeyerek yapabiliyoruz arkadaşlar…”

ŞİRKETLEŞME NOKTASINA GELİNDİ
“İşbaşına geldiğimizde, Eskişehirspor’umuzun bir muhasebe ve hukuk altyapısı mevcut değildi. Kayıtların hiçbirisi güvenilir değildi. Genel bir finansal ve hukuki röntgen çekildi. Eskişehirspor’un hukuki ve finansal alt yapısı oluşturuldu… Hiç vakit kaybetmeden Eskişehirspor’un kurtuluş formülü olarak görülen şirketleşme projesi için çalışmalar başlatıldı. Geldiğimiz bu noktada, şirketleşme çalışmaları tamamlandı ve karar aşamasına gelindi…”

   

Bu haber 2231kez okundu.
0 kişi sitede,  kişi de Facebook'ta yorumladı

  Yorumunuzu eklemek için tıklayınız 

  FACEBOOK YORUMLARI

  SİTE YORUMLARI

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

 Yorum ekle 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu

 ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI

  1-  Bluesky  7636
  2-  EsTanerkale  4070
  3-  Es Es Kayra 26  3083
 
Sende yarışmaya katıl!  
reklam
 

 DİĞER HABERLER

''Devre arası transferi açabilirsek!''

 

''Devre arası transferi açabilirsek!''

 

Diri:

 

Diri: "Müsaade etmeyeceğiz"

 

Altınordu 2-0 Eskişehirspor

 

Altınordu 2-0 Eskişehirspor

 

Tarık Çamdal'dan şok talep

 

Tarık Çamdal'dan şok talep

 

Şimşekler kapıları kapattı

 

Şimşekler kapıları kapattı

 
 
 
 

 


İletişim

Künye
Reklam

Eskişehirspor   |    Amatör Spor   |   Diğer Sporlar   |   Fikstür&Puandurumu

 

Copyright © 2012-19 Spor26.com

Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. Spor26.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Spor26.com'da yer alan haberler ve maç tahminleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haber ve tahminlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.