Üst Manşet Geri Üst Manşet İleri
    Fıratcan özür diledi
    Es Es Özütoprak'la yine kaybetti
    Es Es'i bekleyen tehlike
    Drogba kariyerini noktaladı

Buradasın: SPOR26.com » Eskişehirspor Haberleri » Taraftar o konuda birleşti
 
Taraftar o konuda birleşti
Eskişehirspor Taraftarlar Birliği öncülüğünde gerçekleştirilen 2. Taraftar Kurultayı, Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonda yapıldı. Taraftarların sığamadığı ve sokakta kaldığı kurultayda, ortak çağrı Başkan Sinan Özeçoğlu’nun görevi bırakmaması yönündeydi.
 

 Tarih 10.11.2017 - 18:31:40

Haber kaynağı: Yenigün Eskişehir


Taraftar o konuda birleşti

Haber etiketleri: 

Eskişehirspor | Taraftar o konuda birleşti


ETB Bakanı Murat Diri ise yıllardır Eskişehirspor taraftarların duygularını sömüren, verilen sözleri tutmayan seçilmişlere, atanmışlara ve oda başkanlarına tepki göstererek, “Bunlarla göbek bağımızı keseceğiz. Kimin güçlü olduğunu gösterme zamanı. Artık taraftar olarak taşın altına elimizi koyma zamanı geldi” dedi.  

Eskişehirspor Kulübünün içinde bulunduğu olumsuz süreci değerlendirmek, çözüm yolları bulmak amacıyla düzenlenen Eskişehirspor Taraftarları 2. Kurultayı, yoğun bir taraftar katılımı ile gerçekleşti.

SALONA SIĞMADILAR
Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı salonda yapılan ve taraftarların sığamadığı salonda, yüzlerce taraftar dışarıda kalırken, ETB Başkanı Murat Diri, büyük bir salon için gerekli yerlerle temasa geçtiklerini fakat kendilerine büyük bir salon verilmediğini belirterek, ayakta kalan ve salona giremeyen taraftarlardan özür diledi.

ÇÖZÜM YOLLARI ARANDI
Diğer taraftan 22 Kasım’da yapılacak Eskişehirspor Kulübü Genel Olağanüstü Kurul öncesi son gelişmeleri değerlendirmek, çözüm yolları bulmak ve taraftarların görüşlerini almak amacıyla düzenlenen kurultay, saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı.
Divan başkanlığını Bando Es Es’den Uğur Kürkçüoğlu’nun yaptığı Kurultay’da, divan heyetinde Deniz Yılmaz, Mehmet Ali Akçoray, Emre Özkara ve Selim Demirçoğlu yer aldı.

KÜNDEM; TARAFTAR TAŞIN ALTINA ELİNİKOYACAK
 Kurultayın açılış konuşmasını yapan Tarih Öğretmeni Erdal Kündem “Bu şampiyonluk ve düşmeme mücadelesi değil, varolma, yaşama ve tam bağımsız Eskişehirspor mücadelesi vereceğimiz bir dönem. Yıllardır siyasilere ve iş adamlarına bel bağladık. Bu süreç camiamıza hiç fayda sağlamadı. Artık elini taşın altına koyması gereken bu büyük taraftardır” dedi.

KÜRKÇÜOĞLU: BİZİMLE OMUZ OMUZA OLMALARI GEREKİR
Ardından söz alan Divan Başkanı Uğur Kürkçüoğlu, “Şu kalabalığı takdir ediyorum. Gönül verdiğimiz Eskişehirspor’a ne kadar değer verildiğinin bir göstergesidir. Bu şehre bizim oylarımızla gelmiş olanlar bu takıma olanak sağlamalılar. Bizimle beraber omuz omuza mücadelede olmalılar.”

DİRİ; ÜZÜLEN HEP BİZİZ
Kurultayı düzenleyen Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, Eskişehirspor’u bekleyen tehlikeleri dile getirdiği konuşmasında, “Tarih tekerrürden ibarettir. Bir önceki Kurultay 8 Kasım 2015’ti. O direniş mücadelesiydi. 
Biz kendi kendimize çabalıyoruz. Bizden fazla üzülen yok”. 

GÖBEK BAĞIMIZI KESECEĞİZ
Eskişehirspor taraftarlarının duygularının sömürüldüğünü ne dile getiren Diri,“Siyasilerle göbek bağımızı keselim. Bizim bizden başka dostumuz yok. Duygumuz sömürüldü. Sevdamızın hakkı bu değildi. İmkanlar bizi sürekli geriye götürüyor. 

GÜCÜMÜZÜ GÖSTERELİM
Tribünlerde siyasi çekişmenin bölünmeleri yaşanıyor. Bizler özümüze dönelim. Göbek bağımızı kestiğimiz kişiler gücümüzü görecekler. 

ZOR GÜNLER BİZİ BEKLİYOR
Fakat kötü günler bizi bekliyor. Puan silme cezası olacak. Tarihimizin ikinci Aziz Bolel’i kaybediyoruz. Sinan başkanın kalması için elimizden geleni yapacağız. Kolay olmayacak. Puan silmeden sonra futbolcular da gidecektir. Biz kupalara aşık taraftar değiliz. Bizimle birlikte olmak isteyenlerle devam edeceğiz. 

HAYAL SATMAYA GEREK YOK
Bu süreçte daha da güçleneceğimizi düşünüyorum. Önümüzde çok kötü bir tablo var. Belki de Eskişehirspor kapanacak. Endüstriyel futbolun bazı gerçekleri var. Biz bu borçla fazla dayanamayız. Sinan Başkan gitme kararı aldı. En azından şirketleştirip gitmesini talep ediyoruz. Şehirde listeler havada uçuşuyor. Hayal satmaya gerek yok. Kimsenin Eskişehirspor üzerinden prim yapmasına izin vermeyelim” dedi.

ERKAN KOCA; ÜYELİKLER AÇILMALI
ETB Üyesi Altes Tribün Lideri Erkan Koca ise yaptığı konuşmada, “Hepimiz bir çok kongreye gittik. Başkanlar seçildi. Bu kadar kalabalık olmadı salonlara. Kongrelerde Eskişehirsporlu olmayanlar giriyor. Bir an önce taraftara üyelikler açılmalı. 

KİMSENİN UMURUNDA DEĞİL
Kulübün son yıllarda yaşadıklarını da göz önüne alırsak. Bizim jenerasyonumuz en kötü dönemlerini yaşıyor. Eskişehirspor yok olmaya terk edildi. Bu kötü durumu ne seçilmişler ne atanmışlar ne de iş adamlarının umurunda değil. 

SİNAN BAŞKAN YALNIZ BIRAKILDI
Sinan Başkanın göreve gelmesiyle birlikte kulübün üzerindeki olumsuz hava biraz dağılmıştı. Verilen sözler tutulmadı. Yalnız bırakıldı. Sinan Başkanı da kaybediyoruz. Kulüp belirsizliğe sürüklendi. Bizler hep takımımızın yanında olduk. 

HASTA YATAĞINDAN KALDIRACAĞIZ
Tribündeki çabamızı sahadaki futbolu da görmedi. Ama gün gelecek hesap soracağız. O forma kutsaldır nasip olmaz herkese sözünü zamanla herkes anlayacak. Taraftar duruma el koymuştur. Hep beraber Eskişehirspor’u hasta yatağından kaldıracağız” dedi.

ŞEKEROĞLU; BELEDİYELER DESTEK OLMALI
Kurultayda Efeler Tribünü adına konuşan Oğuzhan Şekeroğlu, “Odunpazarı Belediye Başkanına Eskişehirspor’a ve taraftarlara verdiği destek için  teşekkür ederiz. Fakat diğer belediyelerin de yanımızda olması gerekiyor. Kulübün içinde bulunduğu durum göz önüne alındığında, uzun vadeli bile olsa Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin sahip olduğu otopark KalabakSuyu’dan kulübe aktarılacak 25 kuruş katkı bile yılda 9-10 milyonluk bir bütçe demek” dedi.

ERKAYMAN;SİNAN BAŞKANLA DEVAM ETMEMİZ LAZIM
Eskişehirspor kongre üyesi Uğraş Erkayman ise yaptığı konuşmada, “Borçların nasıl yapıldığını biliyoruz. Maddi anlamda kulübe gelir getirmek anlamında pasif kalıyoruz. 2008-16 arasında 1 katrilyon para çarçur edildi. Bir karar alacağız. Sinan başkanın devamlılığı üzerine. Eskişehirspor böyle bir başkanla tekrar dirilir..Sinan başkanı devam ettirmemiz lazım. Siyasetçilerin desteğine gerçekten ihtiyacımız var” dedi.

   

Bu haber 4420kez okundu.
0 kişi sitede,  kişi de Facebook'ta yorumladı

  Yorumunuzu eklemek için tıklayınız 

  FACEBOOK YORUMLARI

  SİTE YORUMLARI

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

 Yorum ekle 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu

 ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI

  1-  Bluesky  7636
  2-  EsTanerkale  4070
  3-  Es Es Kayra 26  3083
 
Sende yarışmaya katıl!  
reklam
 

 DİĞER HABERLER

Yeni Esstore şubesi açıldı

 

Yeni Esstore şubesi açıldı

 

 

"İstanbul'a ilk başkaldırış"

 

Eskişehirspor 1-2 Osmanlıspor

 

Eskişehirspor 1-2 Osmanlıspor

 

Çapa'dan acı itiraflar

 

Çapa'dan acı itiraflar

 

Es Es'te herkes mesaide

 

Es Es'te herkes mesaide

 
 
 
 

 


İletişim

Künye
Reklam

Eskişehirspor   |    Amatör Spor   |   Diğer Sporlar   |   Fikstür&Puandurumu

 

Copyright © 2012-19 Spor26.com

Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. Spor26.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Spor26.com'da yer alan haberler ve maç tahminleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haber ve tahminlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.