Üst Manşet Geri Üst Manşet İleri
    Sissoko ülkesine döndü
    Adanaspor maçı Ceylan'ın
    İşte kritik maçların tarihleri
    Ünlü'nün kongre talebi oldu mu?

Buradasın: SPOR26.com » Eskişehirspor Haberleri » Efsaneler acı konuştu
 
Efsaneler acı konuştu
Eskişehirsporlu Profesyonel Futbolcular Derneği 3. Olağan Genel Kurulu’na katılan efsane futbolcular, son yıllarda Eskişehirspor’da yaşanan kaosu ve kulübün içinde bulunduğu karanlık süreci değerlendirdi.
 

 Tarih 18.11.2017 - 11:10:40

Haber kaynağı: Anadolu Gazetesi


Efsaneler acı konuştu

Haber etiketleri: 

Eskişehirspor | Efsaneler acı konuştu


“Takımın sırtından geçindiler”
Eskişehirspor’un geleceği şu an için son derece karanlık. Eskişehirspor hızla yokuş aşağı gidiyor. İnşallah 2. Lig’de durur. Bu kadar büyük borç yükünün altında, bu kadar kötü transferlerle yapılacak idarecilikte ancak bu kadar kötü olur. Eskişehirspor idarecileri bu takımı kendi işyerleri gibi idare etselerdi bu hale getirmezlerdi. Ama onlar Eskişehirspor’un sırtından geçinerek belli yerlere gelmek istediler. Takımı da kullanarak kötü hale getirdiler bu kadar basit.
 
 
“İnşallah mucize gerçekleşir”
Eskişehirspor’un iyi yönetilmediği iki senedir belliydi. Bizleri hiç kimse dinlemek istemedi, dinlemedi. Maddi ve manevi sorunlar büyüdükçe büyüdü. Bunların yanında birde sporcu kalitesi düştü. Bir iki kişiye bağlı bir futbol takımı oluştu. Bu oluşum doğal olarak geriye doğru gitmeye başladı. Nitekim Eskişehirspor’un son başkanının söylediğine göre birde transfer imkanının olmayışı Eskişehirspor’u hepten zor durumlara getirdi.  Gırtlağa kadar borç, sporcu kalitesizliği kötüye gidişi hızlandırdı. Bundan sonrada pek iyi olacağını tahmin etmiyorum. İyi olur inşallah ama yaşanan bu süreçte iyiye gitmesi oldukça zor görünüyor. Tekrar söylüyorum İnşallah bir mucize gerçekleşir.
 
 
“Üretirsen yaşarsın”
Her zaman söylerim üretmezsen yaşayamazsın. Eskişehirspor bugüne kadar altyapıyı unuttu ya da ihmal etti. Altyapıdan yeterince futbolcu yetişmedi. Bunun üzerine yüksek transfer ücretleri ödendi. Bütün bunların üzerine başarısızlıkta gelince işin içinden çıkılamadı. Ekonomik olarak kulüp çok zor durumda. Bunu aşacağımızı zannetmiyorum, çünkü Sinan Bey’de takımı bırakıyormuş herhalde. Onun için benim düşünceme göre kurtuluşun reçetesi altyapıyı yeniden organize edip, yeni bir yapılanma içine girerek alt liglerden başlamalı. Tekrar ediyorum üretirsen yaşarsın. Altınordu örneğini iyi incelemek gerekir.
 
 
“Belki de hayır ordadır”
Eskişehirspor’un içinde bulunduğu bu durum hepimizi çok üzüyor. Bilemiyorum 22 Kasım’daki bu kongreden ve onu takip eden bu süreçten ne çıkacak. Bu gelişmeleri gördükten sonra yorum yapmak daha akılcı olur diye düşünüyorum. Fakat bu koşullarda başkan adayı çıkacağına da inanmıyorum. Aday çıkmazsa kayyuma devredilecek. Çünkü 200 milyon lira borcun altına imza atacak insan düşünemiyorum. Eskişehirspor’un geleceği karanlık görünüyor. Birde 22 puan silme lafları dolanıyor. O da silinirse altından kalkmak mümkün değil. Bu da takımı en alt liglere kadar götürür. Belki de hayır ordadır. En azından özüne döner ve kendi çocuklarınla dipten vurusun yukarılara doğru çıkarsın.

   

Bu haber 2262kez okundu.
0 kişi sitede,  kişi de Facebook'ta yorumladı

  Yorumunuzu eklemek için tıklayınız 

  FACEBOOK YORUMLARI

  SİTE YORUMLARI

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

 Yorum ekle 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu

 ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI

  1-  Bluesky  7636
  2-  EsTanerkale  4070
  3-  Es Es Kayra 26  3083
 
Sende yarışmaya katıl!  
reklam
 

 DİĞER HABERLER

Adana'da çirkin hareketler

 

Adana'da çirkin hareketler

 

Adanaspor 2-0 Eskişehirspor

 

Adanaspor 2-0 Eskişehirspor

 

Oynayamayanlar ayrılıyor

 

Oynayamayanlar ayrılıyor

 

Es Es'te Hatipoğlu sesleri

 

Es Es'te Hatipoğlu sesleri

 

Sissoko ülkesine döndü

 

Sissoko ülkesine döndü

 
 
 
 

 


İletişim

Künye
Reklam

Eskişehirspor   |    Amatör Spor   |   Diğer Sporlar   |   Fikstür&Puandurumu

 

Copyright © 2012-19 Spor26.com

Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yayınlanan haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. Spor26.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Spor26.com'da yer alan haberler ve maç tahminleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haber ve tahminlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.