Anasayfa

Eskişehirspor

Eskşehir Basket

Amatör Sporlar

Diğer Sporlar

Bize Ulaşın

Bilgi Yarışması

Üye Girişi

Üye Ol


''Amigo ismini sevmiyorum''

Eskişehirspor’un efsane amigosu Orhan Erpek (Amigo Orhan) ve Gazeteci Önder Baloğlu ES TV’de Şinasi Kula’nın hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Kahvesi’ programına katıldı. Erpek, Anadolu devrimini ve Es Es efsanesini anlattı

Haber kaynağı: Anadolu Gazetesi | 13.8.2016 - 21:53:18

“Ben magazini sevmeyen biriyim” diyen Erpek, “Bu nedenle televizyonlara pek çıkmıyorum. Zaten futbolda bir magazin ve o nedenle ekranlara pek çıkmadım. Ben kitle önderliğimi magazinsel duruma düşürmek istemedim, benim amacım hep başkaydı. Anadolu ihtilali aslında devrimdir. İstanbul hegemonyasına karşı yapılan bir devrimdir” diye konuştu.
 
Apak sayesinde
Orhan Erpek, “Bizim zamanımızda Anadolu tamamen İstanbul için bir köydü bizler taşraydık. O zamanlar Orhan Şeref Apak TürkiyeFutbol Federasyonu (TFF) başkanıydı.Futbol dünyasını Anadolu’ya yaymak için bu profesyonelliği kurdu.Buna ilk katılan Eskişehir, Bursa, Adana Demirspor’du…” ifadelerini kullandı.
 
“Anadolu’yu baz aldık”
“Eskişehirspor kurulduktan sonra bu İstanbul’un hegemonyasını yenmiş olduk” diyen Amigo Orhan, “Anadolu futbolunu duyurduk. Eskişehir futbol haricinde çok aktif bir şehirdi. Biz sadece Eskişehir değil bütün Anadolu’yu baz aldık. “İstanbul İstanbul duy sesimizi işte bu Anadolu’nun ayak sesleri”tezahüratını yaptık. Sonra bunu milli takıma uyarladılar” dedi.
 
“Destekleyen fazlaydı
“Türkiye’nin Eskişehir sevgisini bizim devrimimiz başlattı” diyerek ekran başındaki izleyicilerin tüylerini diken diken yapan Amigo Orhan, “Eskişehirli olmayıp bizim organizasyonumuzu destekleyen çok kişi oldu. Devrimlerde para ister bu organizasyona ilk başladığı zaman rahmetli Aziz Bolel yardımcı oldu” şeklinde konuştu.
 
Kılıçoğlu’nun büyük katkısı
Amigo Orhan, “O dönemin başkanı Aziz Bolel bizi eski 1. Lig’e (Süper Lig’e) çıkardı ve bıraktı sonra bize bir kapitalist lazımdı. Kılıçoğlu ailesi bize gerekli olan finansmanı sağladı.Bu sayede İstanbul’a kafa tuttuk. Yalçın Kılıçoğlu bize çok yatırım yaptı zaten bir daha da böyle bir yatırım yapan olmadı…” ifadelerini kullandı.
 
“Bahseden olmuyor
“Yalçın Kılıçoğlu’nunadından bahseden olmuyor” diyerek yakınan Erpek, “Resmini yaptırttım kulübe… İsmi anılmıyor bu çok kötü. O yıllarda Fenerbahçe,Galatasaray’dan daha çok para harcadık.Basındada büyük ses uyandırdı. Türkiye’nin en iyi futbolcularını transfer ederek bu başarıyı sağladık. Kılıçoğlu öldükten sonra o düzeyde bir yatırım alamadık” dedi.
 
“Amigo’yu sevmiyorum”
Erpek, “Anadolu’nun bir ‘imece’ felsefesi vardır.Destek en son gezi organizasyonlarında gördüm bu ruhu.  Kadınsız olmaz bu devrimde kadın taraftarlarda vardı. Kapalı tribünde kadınlar yeri vardı. Bana bu olayda en kötü kalan şey Amigo Orhan kaldı. Amigo kelime anlamıyla yalaka gibi bir şey ‘Amigo’ kelimesini sevmiyorum” şeklinde konuştu.


Grup iç reklam

Yorum Ekle - Oku


Benzer Haberler